TELEVÍZNY DEBAKEL VYPLAŠENÉHO ŠIMEČKU

Skúsenosť a vyrovnanosť bývalých premiérov Roberta Fica aj Petra Pellegriniho žiarila v poslednej politickej debate na RTVS nad habkaním a blikaním očami poplašeného bruselského panáčika ako Severka na jesennej oblohe.

Foto SITA/DIANA ČERNÁKOVÁ
Dátum 27.09.2023

Prax aj odborníci vravia, že výsledky volieb rozhoduje posledná televízna debata lídrov. Ak by to malo platiť na Slovensku, tak agentúrami nafukovaný balón Progresívneho Slovenska v živej televíznej debate štátnej RTVS spľasol. Podľa toho, čo sme videli a počuli, mal by sa prudko zosunúť k pevnej zemi - až tak, že by nemal a nemohol byť významnejším subjektom nového parlamentu suverénnej Slovenskej republiky. Skúsenosť a vyrovnanosť bývalých premiérov Roberta Fica aj Petra Pellegriniho žiarila nad habkaním a blikaním očami poplašeného bruselského panáčika ako Severka na jesennej oblohe. Ako by nám chcel vládnuť a riadiť štát v súčasnej zložitej medzinárodnej situácii aj vnútornej ekonomickej a sociálnej kríze (po vládach Matoviča, Hegera a Ódora), ktorých agóniu tak úspešne predlžovala prezidentka Zuzana Čaputová? Šimečku úplne vyviedla z rovnováhy už len faktická poznámka lídra opozície, s ktorou ale musel predsa rátať... Ak nerátal, prezradil len rovnakú nezrelosť a nepripravenosť, ako tragikomici, ktorí prevzali kormidlo štátu po voľbách v roku 2020. Lišiak Fico vytiahol papierik s kandidátkou liberálov a poukázal na to, že 28 zo 40-tich osôb na listine Progresívneho Slovenska sú ľudia z mimovládnych organizácií, z tretieho sektora, ktorí nielenže nemajú skúsenosti s riadením ničoho (okrem elekto-kolobežiek) a ktorí sa stali vzhľadom na zdroje svojej obživy de fakto zahraničnými agentmi. A takýto by mali hájiť záujmy nás – Slovákov? 

Do štúdia k svojim fanúšikom: Marte Jančkárovej s Marekom Makarom (ktorí ním boli unesení), vstúpil šéf progresívcov s niekoľkými naučenými poučkami, ktoré mu však boli na jednu jedinú vec... 

Na televíznej obrazovke prehral Šimečka s jeho experimentálnym programom Progresívneho Slovenska na celej čiare. Dúfam, že mnohým z tých 30% nerozhodnutých voličov sa otvorili oči a v sobotu sa nad volebnými urnami rozhodnú pre príležitosť zostaviť stabilný, sebavedomý vládny kabinet, ktorý pomery na Slovensku stabilizuje a nasmeruje ich v prospech väčšiny občanov a slovenských rodín po pevných demokratických koľajach. Robert Fico aj Peter Pellegrini prejavili štátnický rozmer, znalosť potrieb bežných ľudí, ľudí práce i seniorov v silnom štáte, ktorý si dokáže hájiť svoje záujmy.  

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.