TISÍCE ĽUDÍ PROTESTOVALI V USA NA TRUMPOVU PODPORU

Trumpových priaznivcov neodradil od protestov ani fakt, že deň predtým americký najvyšší súd zamietol žiadosť štátu Texas o anulovanie výsledkov novembrových prezidentských volieb.

Foto ARCHÍV
Dátum 13.12.2020

WASHINGTON 13. decembra (TASR/extraplus.sk) - Tisícky demonštrantov v červených šiltovkách i klobúkoch zaplnili v sobotu ulice Washingtonu, aby tak vyjadrili podporu nepodloženému tvrdeniu prezidenta republiky Donalda Trumpa o volebných podvodoch. Píše o tom agentúra AFP. Trumpových priaznivcov neodradil od protestov ani fakt, že deň predtým americký najvyšší súd zamietol žiadosť štátu Texas o anulovanie výsledkov novembrových prezidentských volieb, v ktorých republikána Trumpa s výrazným náskokom porazil demokrat Joe Biden.

Sťažnosť tradične republikánskeho Texasu sa konkrétne týkala výsledkov v štyroch kľúčových amerických štátoch - v Michigane, Georgii, Pensylvánii a Wisconsine, v ktorých všetkých zvíťazil Biden. Protestujúci Trumpovi stúpenci sa najprv vo vážnej nálade zhromaždili v okolí námestia Freedom Plaza, neďaleko Bieleho domu, avšak neskôr v priebehu dňa vypukli medzi nimi a protidemonštrantmi potýčky. Obe strany museli od seba násilím oddeľovať dokonca až policajní ťažkoodenci. Zaznamenaný bol najmenej jeden prípad násilného stretu policajtov s protidemonštrantmi,  ako aj niekoľko ďalších incidentov vrátane postrelenia jednej osoby a pobodania štyroch ďalších ľudí nožom po skončení protestu. Sobotná demonštrácia bola pomerne rozsiahla, avšak poznateľne menšia než podobný protest spred mesiaca, keď sa pred Bielym domom na podporu Donalda Trumpa zišlo až 10.000 ľudí.
 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.