TISÍCE NEMCOV PROTESTOVALI PROTI OPATRENIAM, POLÍCIA TVRDO ZASIAHLA

Podľa agentúry AFP išlo o jeden z najväčších protestov tohto druhu v Nemecku od začiatku tohto roka. 

Foto sita/ap
Dátum 20.03.2021

V stredonemeckom meste Kassel došlo k potýčkam medzi políciou a demonštrantami, ktorí protestovali proti epidemiologickým reštrikciám. Podobné protesty sa popoludní očakávajú aj v Berlíne a ďalších nemeckých mestách, informovala agentúra DPA. Policajti v Kasseli zasiahli paprikovým sprejom a obuškami voči účastníkom nepovoleného protestu, ktorí neuposlúchli jej pokyny a prelomili policajné bariéry. V centre mesta sa zhromaždilo niekoľko tisíc odporcov reštrikcií, z ktorých mnohí nemali rúška a nedodržiavali fyzické odstupy, pričom sa dostali do potýčok aj so skupinami protidemonštrantov. Polícia zadržala niekoľko osôb. Uviedla pritom, že v súvislosti s demonštráciou zaznamenala aj útoky na pracovníkov záchranných služieb. Podľa agentúry AFP išlo o jeden z najväčších protestov tohto druhu v Nemecku od začiatku tohto roka. 


Na protest podobného rozsahu sa pripravovala aj polícia v centre Berlína, na ktorom sa by podľa jej informácií malo zúčastniť aj množstvo stúpencov krajnej pravice. V skorých popoludňajších hodinách sa však v blízkosti miesta konania avizovaného protestu - v blízkosti Brandenburskej brány - zhromaždilo len niekoľko desiatok ľudí. Stúpencov pravice bolo pritom v uliciach menej než ľavicových protidemonštrantov. Situácia v berlínskych uliciach je zatiaľ relatívne pokojná. Bolo hlásených len niekoľko pokusov o útok na fotografov médií. Polícia uviedla, že je pripravená nasadiť až 1800 svojich príslušníkov, v závislosti od vývoja situácie a početnosti protestov. 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.