TKÁČ: VIKTOR ORBÁN JE VŠETKO MOŽNÉ, LEN NIE POLITIK, KTORÉMU MOŽNO VERIŤ NA PRVÉ SLOVO

Viktor Orbán: Neexistujú dva národy, ktoré sa nachádzajú na svete, tak podobné, ako Slováci a Maďari. Jediná vec, ktorá nás vskutku delí, je náš jazyk. Dovtedy si dokonale rozumieme, kým nezačneme rozprávať... Nemôžeme našu budúcnosť zveriť na dobrú vôľu tých zvonku!

Foto sita/martin havran
Dátum 13.10.2021

Boli by sme barbari, keby sme neocenili Orbánove slová, ktoré práve predniesol na severnom okraji Magyarországu, v Ostrihome, pri moste Márie Valérie, ktorý pred dvadsiatimi rokmi spolu s Dzurindom „dával do prevádzky.“ Hegera privítal ruskou trikolórou vedľa maďarskej, čo niektorých mojich priateľov potešilo: už sme pod kuratelou Ruska, čo Hegerovi neprekážalo, a možno si to len nevšimol?

Ale čo to Orbán povedal?

„Neexistujú dva národy, ktoré sa nachádzajú na svete, tak podobné, ako Slováci a Maďari. Jediná vec, ktorá nás vskutku delí, je náš jazyk. Dovtedy si dokonale rozumieme, kým nezačneme rozprávať... Nemôžeme našu budúcnosť zveriť na dobrú vôľu tých zvonku!“

A o niekoľko hodín neskôr Heger oznámil, že maďarská vláda stiahla/stiahne svoje uznesenie o nákupe pôdy v okolitých štátoch. Ok. Všetko je ok. Akurát že Viktor Orbán je všetko možné, len nie politik, ktorému možno veriť na prvé slovo.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.