TRANSSEXUÁLNI AFROAMERIČANIA VYRADILI Z BOJA BIELE BEŽKYNE, TIE PODALI ŽALOBU

Tri stredoškoláčky z Connecticutu žiadajú spravodlivú šancu na víťazstvo, tú v súboji s mužskými súperkami nemajú

Foto archív
Dátum 15.06.2020

Tri dievčatá z amerického Connecticutu, zastúpené ich matkami, podali žalobu na politiku, ktorá umožňuje transgender športovcom zúčastňovať sa športových aktivít na základe ich rodovej identity, informuje CNN. Dievčatá sú kvôli tomu diskriminované na všetkých pretekoch, ktorých sa zúčastňujú transgenderi a už vopred je jasné, že nad biologickými chlapcami nemajú šancu vyhrať.

Selina Souleová, Chelsea Mitchellová, Alanna Smithová a ich matky tvrdia, že v rámci súdneho konania je politika medzištátnych atletických konferencií v Connecticute (CIAC) porušením zákona, ktorý zakazuje diskrimináciu na základe pohlavia. Výsledkom tejto politiky je, že biologickí chlapci vysťahujú dievčatá do súťažných udalostí v Connecticute. Súťaže, ktorých sa zúčastňujú Afroameričanky Andraya Yearwoodová a Terry Millerová, ktoré sa narodili ako chlapci, majú vopred určené prvé dve víťazné miesta. Momentálne sa nachádzajú v procese zmeny pohlavia, sú však fyzicky jednoznačne silnejšie, ako ich súperky. Menšina transgenderov tak síce diskriminovaná nie je, ale diskriminujú sa ženy.

„Černošské dievčatá boli dlho vyčleňované z pretekov,“ povedala Yearwoodová odvolávajúc sa okrem nejednoznačného pohlavia aj na svoju farbu pleti. „Som bežkyňa a budem bežať a naďalej bojovať za svoju existenciu, komunitu a práva,“ vyhlásila.

Matky školáčok však oponujú. Dievčatá, ktoré nemajú toľko testosterónu nikdy nebudú schopné naozaj konkurovať svojim mužským oponentkám. „Nesnívame o treťom mieste, ale o víťazstve. Spravodlivom víťazstve,“ povedala Mitchellová. „Všetko, čo požadujeme, je spravodlivá šanca,“ dodala.

Connecticut je jedným zo 17 štátov, ktoré v roku 2019 umožnili športovcom stredných škôl súťažiť bez obmedzení.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.