TRAPAS VATIKÁNSKEJ TELEVÍZIE - PÁPEŽ JE PODĽA NEJ V SLOVINSKU

Vatikánska televízia urobila v popise videa o Františkovej ceste na Slovensko chybu uvedúc, že pápež sa nachádza v Slovinsku. Omyl si televízia našťastie po chvíli všimla a odstránila ju.

Foto YOUTUBE VATICAN NEWS/JOJ
Dátum 15.09.2021

Na to, že si svet zamieňa Slovensko so Slovinskom, sme si už zvykli a ani návšteva pápeža na Slovensku sa nezaobišla bez tohto trapasu. Postarala sa oň Vatikánska televízia, ktorá na svojom YouTube kanáli uverejnila zostrih z jeho návštevy s popisom: „Apoškolská cesta pápeža Františka v Slovinsku“. Na Slovensku o tom ako prvá informovala TV JOJ s tým, že Vatikánska televízia si chybu po chvíli všimla a odstránila ju.

František strávil nedeľu a pondelok v Bratislave a potom odcestoval na východ SR. Po svätej liturgii, ktorú odslúžil v Prešove, zamieril na košické sídlisko Luník IX. Jeho návšteva neslávne známeho sídliska vyvolala mimoriadny ohlas v zahraničných médiách. Pontifik počas nej odsúdil predsudky a diskrimináciu Rómov. V stredu bude mať Svätý Otec homíliu na otvorenom priestranstve pri Národnej svätyni v Šaštíne.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.