TRNAVSKÁ NEMOCNICA VYHODILA 700 DÁVOK VAKCÍN

Nemocnica o dávky nechcela prísť, avšak objednávka špeciálnych striekačiek nedorazila včas. Z toho dôvodu nemohli z ampuliek vytiahnuť dávku navyše. Na vytiahnutie šiestej dávky vakcíny potrebujú zdravotníci špeciálne striekačky s mŕtvym objemom. 

Foto PEXELS
Dátum 29.01.2021

Televízia Markíza informovala o tom, že v nemocnici v Trnave za posledný mesiac vyhodili okolo 700 dávok vakcíny proti ochoreniu Covid-19. Nemocnica o dávky nechcela prísť, avšak objednávka špeciálnych striekačiek nedorazila včas. Z toho dôvodu nemohli z ampuliek vytiahnuť dávku navyše. Európska lieková agentúra povolila od 8. februára použitie šiestich namiesto piatich dávok z jednej ampulky. Aby to bolo možné potrebujú nemocnice špeciálne striekačky s malým mŕtvym objemom.

Keďže ale špeciálne striekačky nedorazili včas, zdravotníci nemohli ohroziť zdravie svojich pacientov a bez schopnosti vytiahnuť plnohodnotných šesť dávok jednoducho zostatok zostal v ampulkách. Medzitým v Trnave zaočkovali okolo 5-tisíc pacientov. Keby sa podarilo vytiahnuť aj šiestu dávku, mohlo dostať očkovanie ďalších 700 ľudí. Aktuálne sú už striekačky naskladnené v počte 10-tisíc kusov, ktoré sú pripravené na použitie.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.