TRNKA Z ESETU: AK SA FICO A BLAHA ZMOCNIA ŠTÁTU, ZVÁŽIME ODCHOD ZO SLOVENSKA

Miroslav Trnka, zakladateľ a spolumajiteľ firmy Eset: Keď aktívny politik, nebudem ho menovať, denne generuje klamstvá o Esete, je to útok nebývalého rozsahu. Ak by sa to malo stať normou, zrejme by naozaj bolo lepšie presunúť sa inam, kde sa takéto veci nedejú.

Foto TASR/MARTIN BAUMANN
Dátum 21.12.2022

Útokom politikov je ťažké odolať, povedal zakladateľ a spolumajiteľ firmy Eset Miroslav Trnka v rozhovore pre denník SME. Existenčnú hrozbu pre neho predstavuje nestabilná politická situácia a útoky politikov. „Môžete svoj biznis robiť najlepšie, ako viete, ale ak proti vám začnú bojovať štáty a chcú vás zničiť, je ťažké tomu odolať,“ vyjadril sa v rozhovore.

Na otázku, či sa bojí, že Slovensko nie je tak dobre zakotvené v západných štruktúrach a hodnotách, aby sa jeho politika nemohla otočiť tak, že pohľad, ktorý šíri Rusko, by mohol byť relevantný, odpovedal, že dúfa, že sa to nestane. „Preto Eset na Slovensku stále je. Ale keby sa to vyostrilo... Keď počúvate slovník pána Fica a jeho pomocníka Blahu, tak čo by ste očakávali, keby sa zmocnili moci v štáte? Asi by sme tu ďalej nemohli fungovať.“

Eset podľa neho zvažuje rozličné alternatívy. „Ešte raz – keď aktívny politik, nebudem ho menovať, denne generuje klamstvá o Esete, je to útok nebývalého rozsahu. Ak by sa to malo stať normou, zrejme by naozaj bolo lepšie presunúť sa inam, kde sa takéto veci nedejú,“ dodal Trnka.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.