TRPITEĽKA Z PALÁCA ODCHÁDZA

Lenka Mayerová, šéfredaktorka Extra plus: Pani prezidentová za päť rokov vo funkcii neurobila pre svoj národ nič, len sa trpiteľsky tvárila, ako keby mala funkciu za trest, a nie za 15-tisíc eur mesačne. Podľa predpísanej zahraničnej agendy sa dookola starala len o minoritné skupiny, majorita ju nezaujímala.

Foto MARTIN HAVRAN/SITA
Dátum 28.05.2024

Slovenský národ nie je stratený, v prezidentských voľbách zvíťazil zdravý rozum. Milión štyristotisíc Slovákov ukázalo, že keď ide o Slovensko, vedia sa zmobilizovať. Vyhralo Slovensko, vyhrala normálnosť, vyhrala ľudskosť, vyhral nekonfliktný, psychicky vyrovnaný a pokojný Peter Pellegrini. Namyslenému a arogantnému elitárovi Ivanovi Korčokovi nepomohla armáda mainstreamových novinárov, politických mimovládkarov či poplatných hercov. Dokonca nezabral ani „herecký“ výkon Vice Kerekes, ktorý patril skôr do psychiatrickej liečebne ako na predvolebné pódium. Bolo útrpné sledovať nielen Korčokovu finálnu kampaň, ale aj jeho volebnú noc a utekajúcich podporovateľov, keď bolo jasné, že proamerický káder prehral. A ešte horšie bolo vidieť, ako Korčok absolútne nezvládol fakt, že prezidentom bude Peter Pellegrini. Len slaboch a malý človek (ktorý na štátnika nedorástol) dokáže útočiť na protisúpera po vyhlásení neoficiálnych výsledkov. Keby bol čo k čomu, tak v prvom rade zablahoželá víťazovi, poďakuje voličom a okamžite sa spakuje spred kamier. Korčok však potreboval zaútočiť a vyplakávať. Našťastie, 1 409 255 voličov Petra Pellegriniho nechce mať v Prezidentskom paláci Čaputovú v nohaviciach, ktorá nikdy nebola prezidentkou celého národa a považovala ho za zmätený.

Nakoniec, svedčí o tom aj prieskum agentúry Focus z apríla 2024, podľa ktorého jej nedôveruje 54 percent Slovákov. Ešte žiadnemu prezidentovi, dokonca ani Andrejovi Kiskovi sa nepodarilo tak rozdeliť slovenskú spoločnosť ako práve jej. Nik nečakal, že po Kiskovi môže prísť ešte niečo horšie. Totálne rezignovala na funkciu hlavy štátu. Bolo smutné sledovať, ako sa opustila, zahodila masku akože slušnosti a nasadila masku arogancie i drzosti len preto, aby sa stala hovorkyňou Progresívneho Slovenska. Je neodpustiteľné, že „slušnožena“ zmarila referendum o predčasných voľbách a ignorovala vôľu takmer 600-tisíc občanov SR. Nedokázala sa zastať vlastného národa, keď jej politickí kamaráti nazývali Slovákov dobytkom, sviňami, dezolátmi, opicami či luzou. Nevyrušovalo ju, keď vo väzení zomierali ľudia. Nevyrušovalo ju, keď policajti predviedli na výsluch vtedajšieho opozičného lídra strany Smer-SSD Roberta Fica, ktorého „zbalili“ počas autoprotestu. Nevyrušovalo ju, keď polícia proti protestujúcim používala vodné delá. Nevyrušovalo ju, keď matovičovsko-hegerovská úderka nechala vypínať webové stránky alternatívnych médií, nevyrušujú ju ani doteraz pretrvávajúce útoky na nezávislé (alternatívne) médiá.

Myšlienka mesiaca

„Víťazstvo nad sebou samým je najväčšie víťazstvo.“

Platón, klasický grécky filozof (427 – 347 pred n. l.)

Ako veliteľku OZ SR ju nevyrušilo, že sa vyprázdnili armádne sklady. Nevyrušovalo ju, že jej obľúbená vláda protiústavne darovala Ukrajine MiGy-29, ako aj protivzdušný obranný systém S-300 a dnes chránia naše nebo cudzie štáty. A čo je najhoršie, Zuzanu Čaputovú nevyrušovalo ubližovanie mainstreamových médií a politických aktivistov normálnym slušným ľuďom, a to len preto, že majú iný názor, ako je ten jej progresívno-liberálny. Pani prezidentová za päť rokov vo funkcii neurobila pre svoj národ nič, len sa trpiteľsky tvárila, ako keby mala funkciu za trest, a nie za 15-tisíc eur mesačne. Podľa predpísanej zahraničnej agendy sa dookola starala len o minoritné skupiny, majorita ju nezaujímala. Po tomto všetkom Slováci pochopili, že po desiatich rokoch (dua Kiska/Čaputová) si treba ukradnutý palác i Slovensko vziať naspäť. A do prezidentského kresla sa tak konečne posadí štátnik, ktorý Slovensku a jeho občanom prinesie dôstojnosť, stabilitu, bezpečnosť, profesionalitu, ale najmä pokoj.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.