TRUMPOV TÍM SA OBRÁTIL NA SÚD, ABY ZASTAVIL SČÍTANIE HLASOV V ŠTÁTE MICHIGAN

Michigan patrí spolu so štátmi Wisconsin a Pensylvánia k tým, ktoré Trumpovi pred štyrmi rokmi výrazne pomohli poistiť si víťazstvo vo voľbách nad demokratkou Hillary Clintonovou. 

Foto EXTRA PLUS
Dátum 04.11.2020

WASHINGTON 4. novembra (TASR/extraplus.sk) - Volebný štáb prezidenta USA Donalda Trumpa požiadal súd štátu Michigan, aby pozastavil sčítanie hlasov, kým pozorovatelia Republikánskej strany nebudú mať zaručený prístup na miesta, kde sa odohráva táto fáza volieb. Trumpov tím to oznámil v stredu prostredníctvom sociálnej siete Twitter.

Manažér Trumpovej kampane Bill Stepien vo svojom vyhlásení uviedol, že tímu republikánskeho kandidáta nebol poskytnutý prístup na mnohé miesta, kde sa otvárajú hlasovacie urny a sčítajú sa hlasy voličov, čo je v rozpore so zákonmi štátu Michigan.  Podľa televízie Sky News bolo zatiaľ zrátaných 94 percent odovzdaných hlasov, pričom Joe Biden vedie o 37.350 hlasov. Televízia Fox News uviedla, že Biden získal predbežne 49,5 percenta hlasov a republikán Trump 48,9 percenta. Víťazstvo v Michigane dáva kandidátovi 16 hlasov voliteľov z 270 potrebných na to, aby sa stal prezidentom USA.

Michigan patrí spolu so štátmi Wisconsin a Pensylvánia k tým, ktoré Trumpovi pred štyrmi rokmi výrazne pomohli poistiť si víťazstvo vo voľbách nad demokratkou Hillary Clintonovou.  Televízia CNN a agentúra AP medzičasom informovali, že Biden vyhral v štáte Wisconsin so ziskom 49,4 percenta hlasov, zatiaľ čo Trumpovi tam svoje hlasy odovzdalo 48,8 percenta voličov. Wisconsin disponuje desiatimi voliteľmi.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.