TRUMPOV ZLOČIN

Americké impérium najviac ničí arogancia samotného Washingtonu 

Foto TASR/AP
Dátum 27.01.2020

Svetovú verejnú mienku v januári najviac zaujal podlý zločin amerického prezidenta Donalda Trumpa, ktorý dal na území Iraku zákerne zabiť vplyvného iránskeho generálmajora Kásema Solejmáního. Štátny terorizmus USA tak opäť zamestnal novinárov, diplomatov i mierotvorcov. Lebo samotný Pentagón v sumáre utajeného strategického dokumentu – 2018 Stratégia americkej národnej obrany – priznáva, že „po druhej svetovej vojne zaviedli USA a jeho spojenci slobodný a otvorený medzinárodný poriadok v záujme ochrániť slobodu ľudí pred agresiou a útlakom“. Americký profesor Michael Chossudovsky v publikovanom globálnom výskume vychádzajúcom zo štúdie o počte zabitých v nepretržitej sérii vojen, prevratov a ďalších podvratných operácií dospel k odhadu, že od roku 1945 zabili USA 20 až 30 miliónov ľudí! Vyhliadky do budúcna nie sú o nič lepšie. Podľa ČTK „USA minuloročným rozpočtom 726 miliárd dolárov dali na zbrojenie 3-krát viac ako Čína, 15-krát viac ako Rusko“.

Objednávka vraždy

Výhovorkám blonďavého kovboja z Bieleho domu, ktorý sa pre objednanie vraždy a vydanie príkazu na jej vykonanie 3. januára 2020 bezpilotným lietadlom rozhodol sám, ale tesne po telefonáte s izraelským premiérom Netanjahuom (nie po konzultáciách so spojencami v NATO!), nik neverí. Ani vo svete a, našťastie, už ani doma. Napríklad minister obrany Spojených štátov Mark Esper verejne odmietol tvrdenia Trumpa, že Irán plánoval zaútočiť na americké veľvyslanectvá. Dolná komora amerického kongresu následne schválila rezolúciu, ktorá obmedzila vojenské právomoci prezidenta. Rezolúcia požaduje, aby Trump nezačínal akékoľvek vojenské akcie proti Iránu, ak ich najskôr neodobrí samotný Kongres.

Americký profesor Michael Chossudovsky vo výskume vychádzajúcom zo štúdie o počte zabitých v nepretržitej sérii vojen, prevratov a ďalších podvratných operácií dospel k odhadu, že od roku 1945 zabili USA 20 až 30 miliónov ľudí!

Potreba zachovania rozvahy a nastolenie funkčnosti medzinárodného práva je najdôležitejším poslaním štátnikov a diplomatov v búrke ľudských emócií, strachu a panike vojačikov, ktorí dostávajú rozkazy na odpaľovanie rakiet. Hroznou tragédiou je zostrelenie ukrajinského lietadla pri Teheráne, v ktorom zahynulo všetkých 167 pasažierov a deväť členov posádky, k čomu sa po niekoľkých dňoch Irán priznal. Kanadský novinár a investigatívny reportér Benjamin Fulford však k tomuto vojenskému aktu v jednom zo svojich komentárov spomenul čosi, čo spôsobí nemálo starostí vyšetrovateľom skutočných príčin a pravdivých okolností zostrelenia dopravného Boeingu 737-800 na pôvodnom koridore z Teheránu do ukrajinského Kyjeva. „Prevzatie kontroly nad ukrajinským dopravným lietadlom na diaľku, vypnutie jeho transpondérov a jeho nasmerovanie na iránsku vojenskú základňu, s cieľom oklamať Iráncov a dať ho nimi zostreliť. (Pre tých čitateľov, ktorí o tom ešte nevedia: v USA boli koncom 90. rokov vo všetkých civilných dopravných lietadlách nainštalované zariadenia na diaľkovú kontrolu lietadla ako opatrenie proti únosom. Túto funkčnosť opakovane zneužívajú temné sily zbrojárskych koncernov na svoje politické ciele).“ Samozrejme, že naše „nezávislé“ médiá to priradia k množstvu nimi označeným konšpiračným teóriám.

Kult atentátnikov

Ale medzičasom už zvyšok sveta zákonite vníma USA ako vyvrheľa. Osobne Donald Trump sa na svetovej scéne ocitol takmer úplne izolovaný. Žiaľ, nie je to však ešte konečná bodka za krutým dobrodružstvom Nového roka 2020. „Budú pokračovať aj atentáty a náhle úmrtia!“ sľubujú sionistickí vodcovia, Pentagón i ďalšie zdroje. Prastarý kult atentátnikov z Iránu pravdepodobne vraždu Solejmáního nejako pomstí. Dobrodruh v Bielom dome, ktorý sám seba ešte stále považuje za najsilnejšieho muža zemegule, totiž očividne nepočúval alebo nepochopil na rýchlokurze diplomacie dobre mienené pravidlo: „Najlepšia cesta, ako predísť atentátu, spočíva v umení neurobiť si nepriateľov.“

Americký publicista Paul Craig Roberts v analýzach aktuálneho vývoja vyzdvihuje Putina, ktorý nechce vojnu. „Veď prečo aj – keď arogancia Washingtonu sama najviac ničí USA i samotné americké impérium. Politiky Bieleho domu má dosť dokonca už aj Nemecko, pre zasahovanie Washingtonu do nemeckej energetickej stratégie a tiež pre sankcie proti firmám zapojeným do výstavby plynovodu Nord Stream 2. Marionetka Washingtonu Emmanuel Macron dokazuje údajnú nezávislosť tvrdením, že Rusko je predsa súčasťou Európy.“

Slabnúci vplyv EÚ

Niekoho možno prekvapilo, ako sa v polovici januára do Moskvy narýchlo pozvala Angela Merkelová s naliehavou prosbou o užšiu spoluprácu. Znalci vedia, že politická situácia sa v posledných týždňoch vo svete dramaticky zmenila, a to v neprospech Nemecka, rovnako i celej EÚ. Ruský medzinárodný vplyv naproti tomu narástol. Západom dlho podceňované Rusko je neporovnateľne silnejším hráčom, ako je EÚ. Trump EÚ posiela čoraz viac do kolien a zradila ju aj Británia. Dokonca už aj Turecko je na medzinárodnej scéne istým spôsobom významnejší hráč ako Nemecko.

To všetko a ďalšie fakty v tomto smere mainstreamové médiá EÚ zamlčiavajú. Preto Fulford veselo konštatuje, že „Presstitutúti nahradzujú fakty svojimi názormi“. Hoci to stále platí aj o tých operujúcich v mediálnom priestore nad Slovenskou republikou – spolu so všetkými neúprimnými a zištnými predvolebnými „zmenátormi“ vo virtuálnych stranách i v päťčlenných straničkách, pomaly by si mohli začať uvedomovať, že ich terajší roztopašný, šialený a víťazný tanec na politickej scéne sponzorovanej zaoceánskymi kmotrami nepotrvá dlho. Peňazovody môžu vyschnúť rovnako rýchlo a nadlho ako voda v Samárii. Z javiska hanby potom budú ticho zostupovať otrhaní a so sklopenými ušami. Verím, že za nimi sa bude ťahať len nedlhý rad popletených (podplatených) a oklamaných voličov... Nechcem voči nim šíriť nenávisť, lebo veď ju ani nepociťujem. V súlade s kresťanskou láskou si opakujem posolstvo z Evanjelia o kráľovstve nebeskom pre  hriešnych, slaboduchých a chorých...

Meteosenzitívni občania už cítia, že vietor sa nad Atlantikom otočil a na pevninu môže priniesť hurikán.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.