TURECKO V EÚ BUDE KATASTROFA

Nigel Farage: Nijaká dohoda je pre Spojené kráľovstvo lepšia než prehnitá, ktorú máme

Foto REDAKCIA
Dátum 28.07.2016

Narodil sa 3. apríla 1964 vo Farnboroughu v grófstve Kent. Keď mal päť rokov, otec rodinu opustil. Študoval na Dulwich College v južnom Londýne, v roku 1982 sa však rozhodol, že školu preruší a vydal sa na dráhu komoditného makléra. Mal iba 21 rokov keď mu lekári diagnostikovali onkologické ochorenie, z ktorého sa postupne úplne vyliečil. Prvýkrát vstúpil do stavu manželského v roku 1988. V roku 1999 sa opäť oženil a dodnes žije so svojou druhou manželkou pochádzajúcou z Nemecka. Je otec štyroch detí. Aktívnym členom Konzervatívnej strany bol už počas štúdií, rady konzervatívcov však opustil, keď sa vláda Veľkej Británie pripojila k zmluve o Európskej únii. V roku 1993 sa stal zakladajúcim členom Strany nezávislosti Spojeného kráľovstva (United Kingdom Independence Party – UKIP), za ktorú päťkrát kandidoval v národných parlamentných voľbách. V roku 1999 ho po prvý raz zvolili za poslanca Európskeho parlamentu a jeho pôsobenie v ňom sa stalo jeho doménou. Patril medzi aktívnych europoslancov a kritikov EÚ. Sledovať jeho vystúpenie v parlamente bolo vždy zážitkom, možno aj preto, že si nikdy nedával servítku pred ústa. Svoj mandát v EP obhájil aj rokoch 2004 a 2009. Stal sa lídrom referenda za odchod Veľkej Británie z EÚ. Krátko po úspešnom plebiscite 4. júla 2016 ohlásil svoj odchod z predsedníckeho kresla UKIP s vyhlásením, že jeho cieľom bolo dostať Anglicko z únie, svoju misiu splnil a je čas, aby odišiel z čela strany. Nigel Paul Farage exkluzívne pre Extra plus.

Výsledky referenda sú už dnes jasné, ale vráťme sa aspoň na úvod k vašim pocitom pred referendom. Predpokladali ste úspech svojej iniciatívy?

Vždy som veril, že odchod z Európskej únie má v referende fantastickú šancu. Na takýto výsledok som dokonca stavil aj svojich vlastných tisíc libier. Ide o naozaj historický úspech Veľkej Británie.

Ako ste prežívali noc, keď sa začalo sčítavanie výsledkov, pretože približne o druhej v noci ste akoby strácali nádej a pomaly ste priznávali porážku. Bolo to napínavé?

Hovorí sa, že týždeň v politike trvá dlho, ale v ten večer sa veci vyvíjali takou rýchlosťou, že bolo ťažké sledovať, čo sa vlastne deje. Pred šiestou hodinou ráno sme všetci fungovali už len vďaka adrenalínu, ale za nijakú cenu som si to nemohol nechať ujsť.

Pokračovanie tohto článku nájdete v tlačenej alebo elektronickej verzii Extra plus.
http://www.extraplus.sk/clanok/nedajme-sa-umlcat

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.