ÚCTA K SLOVANSKEJ KULTÚRE?

Manželka izraelského premiéra Sára Netanjahuová odhodila chlieb, ktorý jej ponúkli ukrajinské dievčatá v krojoch v rámci tradičného uvítania

Foto ARCHÍV
Dátum 19.08.2019

KYJEV 19. augusta (cz.sputniknews.com/Extra plus) - Sára Netanjahuová, manželka izraelského premiéra Benjamina Netanjahua, vyčíňala na palube lietadla počas cesty na Ukrajinu. Nepáčilo sa jej, že kapitán lietadla ju patrične neuvítal na palube. Vydala sa rozhnevaná do pilotnej kabíny, aby mu vynadala. Kapitán následne musel druhýkrát uvítať manželský pár a zvlášť osobne Sáru.

Na letisku vítali izraelský pár dievčatá v ukrajinských krojoch s tradičným okrúhlym bochníkom. Premiér vykonal tradičný obrad, potom odovzdal kúsoček chleba so soľou Sáre, ale tá ho zahodila.

Premiérova manželka nie je nijaké neviniatko. Bola uznaná vinnou vo veci bezúčelového vydania štátnych prostriedkov na jedlo v hodnote stotisíc dolárov. Súd jej uložil pokutu vo výške 55-tisíc šekelov (cez 15 tisíc dolárov). Štát si ponechal právo obžaloby v civilnej veci, aby si vymohol ďalších 175-tisíc šekelov.
Benjamin Netanjahu a jeho manželka sú obvinení z viacerých podvodov a úplatkárstva. Známa je aj svojím povýšeneckým správaním, ktoré sa prejavilo aj pri návšteve Ukrajiny.