UHRÍK: O VLÁDE ROZHODUJÚ VOLIČI VO VOĽBÁCH, NIE PETÍCIE NA INTERNETE

Milan Uhrík, predseda hnutia Republika: Aj my sme chceli vtedajšiu vládu neschopákov odvolať. Ale nie cez internet. Poctivo a prácne sme zbierali v uliciach petičné hárky na referendum o predčasných voľbách. To ľudové referendum, ktoré ste napokon sabotovali! Lebo vraj právo poslancov na štvorročný plat je nadradené právu občanov na vyslovenie nedôvery vláde.

Foto SITA/ÚRAD VLÁDY
Dátum 23.01.2024

K snahám o odvolanie ministerky kultúry Martiny Šimkovičovej sa na sociálnej sieti vyjadril aj predseda hnutia Republika Milan Uhrík:

Veru, nikto nebude ministrom. A viete čo, zrušme rovno voľby! Však načo nám budú? Nech sa dostane do vlády ktokoľvek, tak tí druhí začnú okamžite spisovať internetovú petíciu a dotyčného ministra odvolajú cez Facebook. Nebude to nádhera? 100-tisíc podpisov či lajkov na odvolanie nájde vždy každá opozícia.

Nie, vážení progresívci, takto to fungovať nemôže. O vláde rozhodujú všetci voliči vo voľbách. Nie novinári a malé percento voličov PS, ktoré podpíše petíciu na internete. Tak, ako sme museli rešpektovať a vydržať Matoviča s Hegerom, tak vy musíte teraz rešpektovať Šimkovičovú s Kotlárom.

Áno, aj my sme chceli vtedajšiu vládu neschopákov odvolať. Ale nie cez internet. Poctivo a prácne sme zbierali v uliciach petičné hárky na referendum o predčasných voľbách. To ľudové referendum, ktoré ste napokon sabotovali! Lebo vraj právo poslancov na štvorročný plat je nadradené právu občanov na vyslovenie nedôvery vláde. Pamätáte sa?

Takže pokoj. Áno, kontrolujme politikov vo vláde a pokojne ich za chybné kroky aj kritizujme. Ale to, čo predvádza mainstream nemá s objektivitou nič spoločné. Z novinárov sú už otvorene politici. A z masmédií tlačové orgány dúhových strán.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.