UHRÍK: REFERENDUM UKÁZALO MASU, KTORÁ DOKÁŽE ROZHODNÚŤ O NOVEJ VLÁDE

Milan Uhrík, predseda hnutia Republika: Na Slovensku je viac ako 1,1 milióna ľudí, ktorí majú tejto vlády už tak plné zuby, že prišli na neisté a systémom zatracované referendum. 1,1 milióna voličov je masa, ktorá dokázala v roku 2012 rozhodnúť o vzniku jednofarebnej vlády. To je sila, ktorá dokáže rozhodnúť o pár mesiacov aj o novej vláde.

Foto SITA/MARTIN MEDŇANSKÝ
Dátum 22.01.2023

Referendum podľa predsedu hnutia Republika Milana Uhríka ukázalo masu, ktorá dokáže rozhodnúť o novej vláde. „Záver z referenda je jasný. Na Slovensku je viac ako 1,1 milióna ľudí, ktorí majú tejto vlády už tak plné zuby, že prišli na neisté a systémom zatracované referendum. 1,1 milióna voličov je masa, ktorá dokázala v roku 2012 rozhodnúť o vzniku jednofarebnej vlády. To je sila, ktorá dokáže rozhodnúť o pár mesiacov aj o novej vláde,“ uviedol v tlačovej správe Uhrík.

Predseda Republiky ďalej dodal, že po „antikampani“ nie je výsledok preňho prekvapením, pretože ako ďalej tvrdí, referendum bolo od samého začiatku spochybňované masmédiami, prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou, dočasne povereným premiérom Eduardom Hegerom (OĽaNO) a predsedom Národnej rady SR Borisom Kollárom (Sme rodina).

Referendum o zmene ústavy, ktorá mala zabezpečiť možnosť predčasných volieb, je neplatné. Ako na dnešnej tlačovej konferencii potvrdil predseda Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán Ladislav Orosz, na hlasovaní sa zúčastnilo 27,25 percenta oprávnených voličov, teda 1 193 198 osôb. Na úspech však bola potrebná účasť viac ako 50 percent voličov. Oprávnených voličov bolo podľa Orosza spolu 3 184 367. Za zmenu ústavy podľa výsledkov referenda hlasovalo 97,51 percenta zúčastnených. Proti, naopak, bolo 1,54 percenta. Zvyšných 0,93 hlasov bolo neplatných.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.