UHRÍK: RUSI CHCÚ S NAMI VYCHÁDZAŤ, NAŠA VLÁDA SA SNAŽÍ O PRAVÝ OPAK

Milan Uhrík, predseda hnutia Republika: Ruský prezident Putin vyzval na návrat k prospešnej spolupráci so Slovenskou republikou. Slovenskí vládni politici nás však napriek tomu neustále presviedčajú, že snahy o dialóg stroskotávajú na ruskej strane.

Foto TASS/Russian News Agency
Dátum 02.12.2021

Predseda hnutia Republika Milan Uhrík na svojom facebookovom profile 2. decembra 2021 uverejnil status:

Ruský prezident Putin včera vyzval na návrat k prospešnej spolupráci so Slovenskou republikou. Slovenskí vládni politici nás však napriek tomu neustále presviedčajú, že snahy o dialóg stroskotávajú na ruskej strane.

Väčšina ľudí na Slovensku si želá dobré vzťahy s Ruskom. Avšak slovenská vláda ide opačným smerom, a v rozpore s vôľou veľkej väčšiny ľudí vysiela k Rusku neustále len negatívne signály. Podľa inštrukcií, ktoré dostanú v angličtine zo Západu.
Rétorika a konanie slovenskej vlády je skrátka (opäť) ďaleko od toho, ako sa na vec pozerajú bežné Slovenky a Slováci.

Ak by som bol v slovenskej vláde, tak túto výzvu prezidenta Putina na zlepšenie vzájomných vzťahov by som prijal pozitívne. Nie ako lokaj, ale ako medzinárodný partner - nielen v oblasti energetiky (kvôli lacnejším energiám), ale aj v oblasti bezpečnosti a kultúry.
Priateľské vzťahy na všetky svetové strany môžu Slovensku v každom čase len pomôcť. REPUBLIKA

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.