UHRÍK: ZAOČKOVAŤ SA NEDÁM!

AKTUALIZOVANÉ: Milan Uhrík: Očkovanie musí byť naďalej dobrovoľné, ľudia nemôžu byť sankcionovaní, že sa nedajú zaočkovať. Vakcíny neprešli dostatočným procesom testovania, ide o neoverenú vakcínu, o ktorej nevieme, aké bude mať neskoršie vedľajšie účinky, navyše geneticky modifikovaná. Nemôžeme ľudí nútiť očkovať sa a už vôbec nie deti od 12 rokov, to už je naozaj nonsens.

Foto ARCHÍV EXTRA PLUS
Dátum 06.06.2021

V relácii V POLITIKE na TA3 poslanec Európskeho parlamentu a predseda hnutia REPUBLIKA uviedol, že nepodporí hlasovanie o Covid pasoch v Európskom parlamente, ktoré bude na budúci týždeň, pretože zničia jednu z posledných výhod slobodného cestovania v rámci EÚ. „Únia sa snaží dnes urobiť nové status quo zavedením Covid pasov, hoci tvrdí, že je zavedenie pasov dočasné, nakoniec to dopadne tak, že ich ponechá, ide o odovzdanie kompetencie veľmoci, som principiálne proti zavádzaniu týchto pasov“, hovorí Milan Uhrík. V Covid pasoch budú zaznačené jednotlivé očkovania, testovania alebo informácia o prekonaní koronavírusu a majú platiť od 1. júla 2021. Podľa Uhríka ide o veľmi nebezpečnú vec, ktorá už štáty nevráti do normálu pred pandémiou a pasy tu nebudú na jeden rok ale Covid pasy budú dlhodobou záležitosťou.

„Očkovanie nie je dlhodobo udržateľná stratégia, dookola sa budú musieť ľudia očkovať, pretože vakcína je účinná maximálne jeden rok. Liekom na pandémiu je posilnenie zdravotníctva a ďalším faktorom je budovanie imunity občanov“, uviedol Milan Uhrík. Zdôraznil, že očkovanie musí byť naďalej dobrovoľné, ľudia nemôžu byť sankcionovaní, že sa nedajú zaočkovať. Taktiež Milan Uhrík uviedol, že sa nedá zaočkovať. „Vakcíny neprešli dostatočným procesom testovania, ide o neoverenú vakcínu, o ktorej nevieme, aké bude mať neskoršie vedľajšie účinky, navyše geneticky modifikovaná. Nemôžeme ľudí nútiť očkovať sa a už vôbec nie deti od 12 rokov, to už je naozaj nonsens“, povedal šéf hnutia REPUBLIKA. 

Podľa Milana Uhríka Matovičova vláda, ale ani Hegerova vláda, ktorá je v skutočnosti naďalej Matovičovou vládou nezvládli pandémiu a pomoc občanom SR. „Vláda je mentálne indisponovaná na riadenie štátu a nie ešte na zvládanie pandémie. Občania si nemôžu nechať skákať po hlave, pretože vláda im berie nielen živobytie, ale aj práva a slobody a ľudia sa musia postaviť na odpor“, uviedol na margo proti pandemických protestov a zároveň pripomenul, že za zhoršením situácie na Slovensku bolo Matovičove celoplošné testovanie. 

V relácii sa Milan Uhrík vyjadril aj k ruskej vakcíne Sputnik, o ktorej uviedol, že je zámerne sabotová v rámci EÚ a je jej politicky krivdené, pretože ide o ruskú vakcínu, ale aj o skutočnosť, že je podstatne lacnejšia ako Západné vakcíny. Ruský Sputnik podľa Milana Uhríka stojí 16 eur (dve dávky) a Západné vakcíny stoja 30 eur (dve dávky). „Skrátka za ruský Sputnik kazí kšefty Západným vakcínam, ide tu o geopolitiku a biznis“, povedal šéf hnutia REPUBLIKA.

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.