UKRAJINA JE PRIPRAVENÁ PRE EURÓPU SKLADOVAŤ 10 MILIÁRD KUBICKÝCH METROV PLYNU

Predseda ukrajinskej vlády Denys Šmyhaľ: Pre zahraničné firmy skladujeme 2,5 miliardy kubických metrov plynu a ponúkame európskym firmám skladovaciu kapacitu až do 10 miliárd kubických metrov.

Foto pexels/ilUSTRAČNÉ FOTO
Dátum 20.01.2024

Zásobníky plynu na Ukrajine majú kapacitu uskladňovať pre európske spoločnosti až 10 miliárd kubických metrov plynu. Povedal to predseda ukrajinskej vlády Denys Šmyhaľ. Ako informuje spravodajský web Ukrajinská pravda premiér na piatkovom zasadaní vlády konštatoval, že ukrajinské zásobníky plynu pomáhajú Európe predchádzať energetickej kríze a výraznému zvýšeniu cien plynu. 

„Pre zahraničné firmy skladujeme 2,5 miliardy kubických metrov plynu ... a ponúkame európskym firmám skladovaciu kapacitu až do 10 miliárd kubických metrov," dodal.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.