UKRAJINA: NOVÉ TANKY Z NATO BUDÚ ŽELEZNÁ PÄSŤ PROTI RUSKEJ OBRANE

Poľský minister obrany Mariusz Blaszczak, ktorý na rokovania s ukrajinským kolegom Oleksijom Reznikovom pricestoval do Kyjeva, povedal, že Varšava pomáha trénovať ukrajinských vojakov na používanie západných tankov a dokončenie výcviku je otázkou týždňov.

Foto SITA/AP
Dátum 05.02.2023

Ukrajinský minister obrany je optimistický pri nových tankoch od spojencov v NATO. „Nová tanková koalícia s hlavnými tankmi krajín NATO. Potrebujeme to na protiofenzívu, použijeme to ako železnú päsť na prerazenie ich obranných pozícií,“ povedal Oleksij Reznikov na tlačovom brífingu s jeho poľským rezortným kolegom. Ako tiež podľa spravodajského portálu Sky News uviedol, západné dodávky 155-milimetrového delostrelectva sú životne dôležité pre Ukrajinu, aby odrazila ruské útoky na juhu a východe.

Poľský minister obrany Mariusz Blaszczak, ktorý na rokovania s Reznikovom pricestoval do Kyjeva, povedal, že Varšava pomáha trénovať ukrajinských vojakov na používanie západných tankov a dokončenie výcviku je otázkou „týždňov, nie dní alebo mesiacov“. Západ v januári sľúbil Kyjevu dodávky hlavných bojových tankov.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.