UKRAJINA PREDPOVEDÁ: MASKY BUDEME NOSIŤ EŠTE DVA ROKY

Ukrajinský minister zdravotníctva Maksym Stepanov medzitým uviedol, že navrhne predĺženie karanténnych opatrení do 12. mája.

Foto PEXELS
Dátum 22.04.2020

KYJEV 22. apríla (TASR/extraplus.sk) - Ukrajinský premiér Denys Šmyhaľ predpovedá, že v dôsledku šírenia nového koronavírusu budú musieť Ukrajinci nosiť ochranné masky najmenej dva roky. Jeho vyjadrenie priniesla v stredu agentúra UNIAN.

"Všetci musíme dodržiavať tzv. režim masiek, dodržiavať určité pravidlá dezinfekcie, spoločenský odstup, určité pravidlá správania v doprave, na verejných miestach, v obchodoch atď. To znamená, že je to množstvo vecí, s ktorými sa musíme naučiť žiť každý deň. Spôsob, akým si každý deň čistíme zuby, s tým sa musíme naučiť žiť. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie to bude takto najmenej ďalšie dva roky," uviedol Šmyhaľ.

Ukrajinský minister zdravotníctva Maksym Stepanov medzitým uviedol, že navrhne predĺženie karanténnych opatrení do 12. mája.

Ukrajinská vláda rozhodla koncom marca o zavedení režimu mimoriadnej situácie na celom území krajiny s cieľom zabrániť šíreniu nového koronavírusu. Karanténne opatrenia potrvajú najmenej do 24. apríla.

Počet potvrdených prípadov infekcie novým typom koronavírusu na Ukrajine sa v stredu zvýšil o 467 na 6592. Ochoreniu COVID-19, ktoré je spôsobované novým koronavírusom SARS-CoV-2, podľahlo v krajine 174 ľudí.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.