UKRAJINA PROVOKUJE RUSOV: FUTBALISTI MAJÚ DRESY S MAPOU UKRAJINY VRÁTANE KRYMU

Ukrajinskí futbalisti budú na majstrovstvách Európy vo futbale hrať v dresoch, na ktorých je územie Krymu označené v rámci ich krajiny. Hnev vyvolal aj slogan ukrajinského tímu ,,Sláva Ukrajine!", toto heslo často používali ľudia na protestoch proti znovupripojeniu Krymu. 

Foto YOUTUBE
Dátum 07.06.2021

Ukrajinskí futbalisti budú na majstrovstvách Európy vo futbale hrať v dresoch, na ktorých je územie Krymu označené v rámci ich krajiny. To rozčúlilo Rusov, nakoľko podľa Moskvy oficiálne toto územie patrí práve im, keďže ho v roku 2014 medzinárodným právom vojensky znovupripojili. Hnev vyvolal aj slogan ukrajinského tímu ,,Sláva Ukrajine!", toto heslo často používali ľudia na protestoch proti znovupripojeniu Krymu. 

Andriy Pavelko, ukrajinský športový funkcionár tvrdí, že zámerom siluety Ukrajiny je dodať hráčom silu, aby mali pocit, že bojujú za celú Ukrajinu. Ruskí politici to však nazývajú politickou provokáciou a vyzývajú organizátorov majstrovstiev, aby proti tomu niečo podnikli. Hovorkyňa ruského minister zahraničia dodáva, že slogan, ktorý futbalisti majú na dresoch podporuje protesty nacionalistov. 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.