UKRAJINA: ZELENSKÉHO PORADCA ARESTOVYČ ODSTÚPIL Z FUNKCIE

Poradca ukrajinského prezidenta Olexij Arestovyč svoj odchod z funkcie oznámil po reakcii na jeho výroky v súvislosti so sobotňajším raketovým útokom na bytový dom v ukrajinskom meste Dnepropetrovsk, a to, že ruskú raketu Kh-22 zostrelila ukrajinská protivzdušná obrana.

Foto SITA/AP
Dátum 17.01.2023

Poradca ukrajinského prezidenta Olexij Arestovyč podal v utorok ráno demisiu do rúk Volodmyra Zelenského. Arestovyč svoj odchod z funkcie oznámil po reakcii na jeho výroky v súvislosti so sobotňajším raketovým útokom na bytový dom v ukrajinskom meste Dnepropetrovsk. Tento útok si vyžiadal najmenej 44 obetí na životoch.

Arestovyč vyhlásil, že ruskú raketu Kh-22 vystrelenú na Dnepropetrovsk zostrelila ukrajinská protivzdušná obrana. Arestovyč neskôr uviedol, že ukrajinské sily nedokážu zostreliť taký typ rakety, akú Rusko vystrelilo, a za svoje predchádzajúce vyhlásenie sa ospravedlnil. Dodal, že svojou rezignáciou chcel poskytnúť príklad slušnej reakcie na vlastné zlyhania.

Podľa informácií z ruskej strany dosahuje raketa pri lete výšku 12 až 22 kilometrov. Systémy protivzdušnej obrany S-300PS a S-300PM, ktoré vlastní ukrajinská armáda, dokážu zasiahnuť ciele do výšky 27 kilometrov. Systémy S-300PM zachytia raketu, letiacu rýchlosťou do 8,5 macha.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.