UKRAJINCI ODMIETLI PUTINOVE TVRDENIE, ŽE SÚ ZAPLETENÍ DO ÚTOKU V MOSKVE

Ukrajinská vojenská tajná služba (HUR) v sobotu ostro odmietla slová ruského prezidenta Vladimira Putina o údajnom zapojení Ukrajiny do piatkového teroristického útoku na moskovskú koncertnú sálu. Tvrdenie Putina, že štyroch páchateľov zatkli počas úteku smerom na Ukrajinu, je úplne nepravdivé a absurdné vyhlásenie, uviedol v sobotu hovorca tajnej služby HUR Andrij Jusov.

Foto SITA/AP
Dátum 24.03.2024

Ukrajinská vojenská tajná služba (HUR) v sobotu ostro odmietla slová ruského prezidenta Vladimira Putina o údajnom zapojení Ukrajiny do piatkového teroristického útoku na moskovskú koncertnú sálu. TASR prevzala informácie z tlačovej agentúry DPA. Tvrdenie Putina, že štyroch páchateľov zatkli počas úteku smerom na Ukrajinu, je "úplne nepravdivé a absurdné vyhlásenie", uviedol v sobotu hovorca tajnej služby HUR Andrij Jusov.

"Samozrejme, táto verzia pod náporom kritiky neobstojí," dodal hovorca, ktorého citovala webová stránka Ukrajinska pravda. "Každý na svete to chápe, asi okrem ruského zombie obyvateľstva," uviedol hovorca a vypočítal množstvo prekážok, ktoré bránia takémuto preniknutiu cez hranicu. Plnoformátová invázia Ruska na Ukrajinu prebieha už vyše dva roky a pohraničné oblasti sú plné ruských vojakov, špeciálnych agentov, tajných služieb a bezpečnostných síl, vysvetlil Jusov.

"Hraničná čiara je zamínovaná, je monitorovaná s použitím všetkých prostriedkov, vrátane výzvedných letov z oboch strán," doplnil. Hovorca obvinil Kremeľ z toho, že chce využiť tragédiu v Moskve na zosilnenie represií vo vnútri Ruska. V predchádzajúci deň zahynulo najmenej 133 ľudí pri teroristickom útoku ozbrojených mužov v koncertnej sále Crocus City Hall na predmestí Moskvy.

Putin v televíznom príhovore vyhlásil, že štyria z 11 zatknutých sa pokúšali ujsť na Ukrajinu. Podľa Putina krvavý útok z piatka má "ukrajinskú stopu" a použil pritom ruské slovo označujúce podiel alebo zapletenie do činu. Ruskí propagandisti zároveň rýchlo odmietli list s priznaním militantnej organizácie Islamský štát (IS), že je za útok zodpovedná, ako podvrh.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.