UKRAJINCI: S PROTIOFENZÍVOU ZAČNEME, KEĎ ZAMRZNE ZEM

Ukrajinský minister obrany Oleksij Reznikov: Ukrajinské sily obnovia aktívne protiofenzívne akcie, keď zem zamrzne a stane sa pevnejšia pre ľahší prechod vybavenia.

Foto SITA/AP
Dátum 12.12.2022

Ukrajinské sily obnovia „aktívne protiofenzívne akcie“, keď zem zamrzne a „stane sa pevnejšia pre ľahší prechod vybavenia“. Ako referuje spravodajský web CNN, povedal to ukrajinský minister obrany Oleksij Reznikov.

„Poveternostné podmienky, prechod zo sychravej jesene do ešte nemrznúcej zimy, s ktorými sme sa stretli, navyše sprevádzané dažďom, sú veľmi ťažké podmienky na útoky z oboch strán. Pôda je mokrá a vozidlá po nej len ťažko prejdú,“ povedal Reznikov a dodal: „Myslím si, že tento pokles aktivity je spôsobený poveternostnými podmienkami.“

Reznikov zároveň sľúbil, že „ukrajinské ozbrojené sily nemajú v úmysle zastaviť sa“. „Preto využijeme moment, keď sa zem spevní. Som presvedčený, že budeme pokračovať v protiútokoch a v akcii za oslobodenie našich území,“ doplnil.

Podľa Reznikova Rusi „bojujú proti civilistom, aby presvedčili ukrajinskú vládu, nech začne vyjednávať o podmienkach Ruska“. Zdôraznil však, že Rusi neuspejú. Plán Ukrajiny zároveň označil za „veľmi jednoduchý“. Kyjev chce podľa neho len oslobodiť všetky dočasne okupované územia v zmysle hraníc vymedzených v roku 1991, ktoré boli medzinárodne uznané.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.