UKRAJINCI SPUSTILI VOJENSKÉ CVIČENIA S AMERIČANMI

Ukrajinskí pohraničniari organizujú vojenské cvičenia v Čiernom mori spolu s pobrežnou strážou USA.

Foto PIXABAY/ILUSTRAČNÉ FOTO
Dátum 10.05.2021

Ukrajinskí pohraničniari organizujú cvičenia v Čiernom mori spolu s pobrežnou strážou USA. Informuje o tom ukrajinská Štátna pohraničná služba.

,,Lode pohraničných síl USA a Ukrajiny nacvičili na mori spoločné úlohy v zostave medzinárodnej taktickej skupiny. Včera z úsvizu, vo vzdialenosti viac ako sto morských míľ od Odesy, vo výhradnom ukrajinskom ekonomickom priestore, sa v stanovenom bode stretli lode námornej ochrany štátnych pohraničných služieb s loďami pobrežnej stráže USA Hamilton. Podľa plánu spoločného cvičenia nacvičili dohodnuté úkony v medzinárodnej taktickej skupine", uvádza sa v správe na webe pohraničnej služby. 


Strážna loď pohraničnej služby Grigorij Kuropjatnikov a americká loď Hamilton sa stále nachádzajú v mori a pokračujú v spoločnom cvičení. 

Zatiaľ čo vo Washingtone sú znepokejení a rozprávajú o ,,ruskej agresivite" a pohybu vojsk na východnú hranicu s Ukrajinou, hovorce ruského prezidentka Dmitrij Peskov vyhlásil, že Rusko bude presúvať vojská po vlastnom územi podľa vlastného uváženia. Podľa jeho slov to nikoho neohrozuje a nemusí to ani nikoho znepokojovať. 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.