UKRAJINE DARUJEME ĎALŠÍ VOJENSKÝ MATERIÁL ZA VYŠE ŠTYRI MILIÓNY EUR

Slovensko daruje Ukrajine vojenský materiál v hodnote viac ako 4,2 milióna eur. Návrh ministerstva obrany odsúhlasila vláda. Pomoc podľa ministerstva reaguje na pokračovanie vojenskej agresie a požiadavky Ukrajiny.

Foto SITA/DIANA ČERNÁKOVÁ
Dátum 07.06.2023

Slovensko daruje Ukrajine vojenský materiál v hodnote viac ako 4,2 milióna eur. Návrh ministerstva obrany odsúhlasila vláda. Rezort obrany argumentuje tým, že 24. februára 2022 sa začala „masívna nevyprovokovaná vojenská invázia Ruskej federácie voči Ukrajine. Konflikt je v hrubom rozpore s medzinárodnými právom“.

„Bezprostredne po začatí konfliktu na Ukrajine začali mnohé štáty medzinárodného spoločenstva vrátane Slovenskej republiky podporovať Ukrajinu dodávkami vojenského materiálu," uvádza sa v návrhu, ktorý na rokovanie predložil minister obrany. Pomoc podľa ministerstva reaguje na pokračovanie vojenskej agresie a požiadavky Ukrajiny.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.