UKRAJINSKÍ AGENTI MALI V RUSKU PLÁNOVAŤ TERORISTICKÝ ÚTOK!

Podľa Ruskej Federálnej bezpečnostnej služby dvaja z údajných špiónov boli agentmi ukrajinskej bezpečnostnej služby SBU, ktorí "odcestovali do Ruska zbierať informácie a fotiť a točiť strategicky dôležité podniky a objekty dopravnej infraštruktúry". Dvojica sa priznala, že ich naverbovala SBU a ponúkla im odmenu 10-tisíc dolárov. 

Foto TASR/AP
Dátum 02.12.2021

Ruská Federálna bezpečnostná služba (FSB) zadržala troch agentov ukrajinskej tajnej služby, z ktorých jeden údajne plánoval teroristický útok v Rusku. Informovali o tom vo štvrtok agentúry TASS a AFP s odvolaním sa na oznámenie tlačového odboru samotnej FSB.

Podľa FSB dvaja z údajných špiónov – otec a syn – boli agentmi ukrajinskej bezpečnostnej služby SBU, ktorí "odcestovali do Ruska zbierať informácie a fotiť a točiť strategicky dôležité podniky a objekty dopravnej infraštruktúry". Dvojica sa priznala, že ich naverbovala SBU a ponúkla im odmenu 10.000 dolárov, uviedla FSB.

Tretí Ukrajinec, ktorého zadržali, bol podľa FSB agentom ukrajinskej vojenskej rozviedky. "Príslušníci bezpečnostnej služby zadržali agenta Hlavnej správy rozviedky (GUR) Ministerstva obrany Ukrajiny, ktorý bol vyslaný na územie našej krajiny vykonať teroristický útok," uviedla FSB. Útok mal byť spáchaný dvoma vlastnoručne vyrobenými výbušninami. FSB nespresnila, kde a kedy malo k útoku dôjsť.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.