UNIKLI DETAILY O CHYSTANOM LOCKDOWNE A NÚDZOVOM STAVE: PLATIŤ MÁ ZAČAŤ OKAMŽITE!

Dvojtýždňový lockdown a všetky sprísnené podmienky má vláda oficiálne predstaviť až v stredu. Na internet sa však dostali čiastočné informácie. Čiastkový lockdown má zatvoriť všetky hotely, reštaurácie, kaviarne či kaderníctva a taktiež zakázať nočné vychádzanie. 

Foto TASR/Jakub Kotian
Dátum 23.11.2021

Prezidentka SR Zuzana Čaputová na dnešnej tlačovej konferencii v ružinovskej nemocnici povedala, že je nutné, aby pristúpili k rozhodnutiam, ktoré nie sú populárne, no sú nevynutne. Navrhuje teda lockdown pre všetkých nezaočkovaných, ale aj zaočkovaných.

Podľa jej slov to nie je síce fér, ale je čas pristúpiť k takýmto opatreniam. 

Denník N informoval o protipandemických opatreniach, ktoré sa na najbližšie dni črtajú. Vraj nás nečaká trojtýždňový lockdown, ale "len" dvojtýždňový. Školy plošne zrejme nezatvoria a podnikatelia, aspoň nejaká ich časť, by mali v súvislosti so sprísnenými podmienkami dostať odškodnenie.

Podľa Denník N sa už nemá meniť základ týchto pravidiel, no detaily sa ešte môžu zmeniť. 

Podľa slov ministra financií Igora Matoviča sa na koaličnej rade dohodli, že o detailoch nebudú hovoriť, kým opatrenia neschvália. Tvrdí však, že ide o spoločné rozhodnutie, čo je dôležité.

Vláda by mala tieto prísnejšie opatrenia schváliť už túto stredu a treba počítať s tým, že by mali platiť takmer okamžite. Začiatok lockdownu sa preto predpokladá na štvrtok či piatok - 25. alebo 26. novembra 2021.

Čiastkový lockdown by mal spočívať v zákaze nočného vychádzania, uzavrel by sa celý sektor hotelov, reštaurácií, kaviarní, kaderníctiev či fitnescentier. To, či sa bude dať predávať aspoň „cez okienko“, zatiaľ jasné nie je. Pohyb bude rovnako obmedzený. Budeme sa môcť presúvať do práce či školy, ale aj k lekárovi či kúpiť si potraviny. 

V zamestnaní sa má prísne kontrolovať režim OTP a školáci sa budú samotestovať.

Na rozdiel od neočkovaných, budú môcť očkovaní navštevovať aj obchody, ktoré nie sú nevyhnutné - napríklad predajne obuvi či oblečenia. Píše Denník SME

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.