ÚSTREDNÁ VOJENSKÁ NEMOCNICA V RUŽOMBERKU PRE POŽIAR STRECHY POZASTAVILA ČASŤ PLÁNOVANÝCH OPERÁCIÍ

Plánovaná operatíva je pozastavená na klinikách na klinikách chirurgie, neurochirurgie, ortopédie a úrazovej chirurgie a cievnej chirurgie.

Foto FB Hasičský a záchranný zbor
Dátum 17.10.2021

Ústredná vojenská nemocnica v Ružomberku pre dnešný požiar strechy na 48 hodín pozastavila časť plánovaných operácií. V tlačovej správe to uviedla hovorkyňa Ministerstva obrany Martina Kovaľ Kakaščíková. Operovaní tak nebudú pacienti, ktorí mali plánovaný zákrok podstúpiť 18. a 19. októbra. K opatreniu pristúpila vzhľadom na rozsah škôd, ktoré požiar spôsobil.

Plánovaná operatíva je pozastavená na klinikách na klinikách chirurgie, neurochirurgie, ortopédie a úrazovej chirurgie a cievnej chirurgie. Pracovníci jednotlivých kliník budú postupne kontaktovať pacientov, ktorí mali v uvedených dňoch plánovaný výkon na niektorom z týchto pracovísk a pacientom určia náhradný termín operácie hneď, ako to situácia v nemocnici umožní.

Ústredná vojenská nemocnica žiada pacientov, aby sledovali aktuality na webovej stránke nemocnice www.uvn.sk, kde bude priebežne informovať o aktuálnej situácii a prijatých opatreniach. Pre pacientov je k dispozícii aj infolinka ÚVN na čísle 044 438 2929, informovať sa môžu aj prostredníctvom e-mailu na adrese uvn@uvn.sk.

Minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský osobne navštívil Ústrednú vojenskú nemocnicu v Ružomberku, ktorej časť dnes zachvátil požiar. Šéf rezortu zdravotníctva sa informoval o tom, ako boli zabezpečené úkony ohľadom ochrany pacientov a zdravotníckeho personálu na oddeleniach, ktorých sa dotkol požiar. „Bol som informovaný, že do 50 pacientov nemocnica presunula na iné oddelenia a do okolitých nemocníc. Ďakujem všetkým za okamžitú reakciu a zásah, vďaka čomu sa predišlo zraneniam, či zdravotným komplikáciám v dôsledku šíriaceho sa ohňa a tak pacienti ako aj personál nemocnice vyviazol bez zranení,“ povedal minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.