UTRPENIE MLADÉHO LIBERÁLA

Deti hamburgerov sa opäť zliezajú na POHODU do Trenčína

Foto Radovan Stoklasa/TASR
Dátum 11.07.2019

Má dvadsaťpäť, býva s rodičmi, pracuje v korporácii. Hrdo o sebe vyhlasuje, že je liberál, fotku Čaputovej má vycapenú pri počítači, minule si kúpil dúhový šálik. Nevie sa dočkať Pohody, aby sa mohol schlastať s kamarátmi, poobťažovať opité baby, zahúliť si, zahejtovať.

Minule tam na Pohode v hromadnej eufórii vystrkoval prostredník na Blahu, spolu s rozvášneným davom. Komunista Blaha ich označil za „deti hamburgerov“, pcha, čo si to dovoľuje, kritizovať ich – však oni sú tí vládcovia nového sveta, nová generácia, noví nadľudia. Slušní a progresívni. A preto na pokyn zdvíhajú pravačky ako Hitlerovi gestapáci – lebo proti Blahovi sa môže. Nevie sa dočkať tohtoročnej Pohody. To zas bude hejtu. Skvelé. Fuj, všetkých tých hnusných boľševikov by zabíjal, pretože on miluje slobodu.

SLOBODA OTROČIŤ!

Za posledného polroka už tretíkrát zmenil džob. Chceli od neho, aby makal. A on je predsa slobodný. A tak v práci serfoval po internete a na sociálnych sieťach hejtoval smerákov. Vyhodili ho. Svine. Takto pošliapali jeho slobodu. Jeho ľudské práva. Ešteže dnes už pracuje v korporácii zo Západu, kde zdvíha telefóny a strojovým hlasom ponúka ich produkty. Ach, tá sloboda. Sloboda otročiť! Na nezaplatenie.

SEKÁČ Z DETSKEJ IZBY

Nezarobí si ani na to, aby si kúpil vlastný byt. Nemá na hypotéku. Býva s rodičmi. Ale nevadí, však čo mu chýba. Fotrovci sa doňho nestarajú, má slobodu. Mama mu práve do detskej izby doniesla kakavko a on ďalej brázdi po internete. Práve vynadal nejakej starej hnusnej ficovoličke do „sprostých starých materí“. „Donesiem ti ešte jedno kakavko, synáčik?,“ vyruší ho mama. „Nie, ďakujem,“ odvrkne uprostred hejtu, ktorý má rozpísaný. Ach, tí starci, nič nechápu – honí sa mu hlavou. Nevedia, čo je to sloboda! Spokojne sa zalizne, ako to tej starej pani na sieti vulgárne nandal – cíti sa ako hrdina, je úplný šéf, úplný kráľ!

Rodinu nemá, baby oňho nestoja. Je detinský, sebecký a zakomplexovaný. Nemá peniaze. Nemá postavenie. Nemá nič. Ale vo svojom mentálnom svete sa vidí ako rozšafný milionár. Raz zbohatnem, hovorí si. Budem strašný kapitalista, bude na mňa makať tá robotnícka čvarga, budem rozkazovať, budem pán. „Nespi, lebo ťa vyhodíme“ – okríknu ho v práci. Zamyslel sa a zabudol makať. Musí sa vrátiť späť do reality, v ktorej je len úradnícky lúzer na najnižších priečkach korporácie. Ale to je jedno – dôležité je, že raz bude slávny a bohatý. Americký sen! Áno, on to dokáže! Je to jeho sloboda!

AMERICKÝ SEN JE VIAC NEŽ REALITA

Predstavuje si, ako bude ako milionár nechutne míňať prachy a baliť čáveny na svoje luxusné auto. Bude ako pracháči z ESET-u a Penty – to je jeho sen. Stotožňuje sa s nimi, sú to jeho hrdinovia. Je jedno, čo sú zač, dôležité je, že majú prachy. A jeho nič iné nezaujíma – len prachy a káry. Zatiaľ jazdí na ojazdenej Fábii, ale to je len otázkou času. Raz to bude Lamborghini. Vila, bazén, milióny na účte. To všetko bude.

RODINA JE OTRAVNÁ, SOLIDARITA JE ODPORNÁ

Celé to má len jeden háčik – hnusí komunisti by mu najradšej ako milionárovi zobrali na daniach kopec prachov. A chceli by od neho, aby bol solidárny! No ani za nič. Nech slabí skapú! Nech sa stará každý o seba! A nech sa pracú do Ruska všetky tie boľševické nuly! Aká solidarita so starými a slabými! A jemu kedy niekto pomohol, pcha?! „A fakt si to kakavko nedáš,“ pýta sa ustarostená mamička. “Už som povedal, že nie!,“ okríkne ju budúci šéf korporácie. Bože, tá rodina je nudná! A otravná! Likvidujú jeho slobodu! Zrušiť to celé! Rodina je prežitok. Ešteže o pár dní vypadne na Pohodu.

SLOBODA NENÁVIDIEŤ

Školu nedokončil. Chceli od neho, aby sa učil. A to je predsa v rozpore s jeho slobodou! Svine komunistické. Všetci tí nechutní učitelia! Zarábajú pár stovák a myslia si, že mu môžu rozkazovať. Celé školstvo by sprivatizoval. A potom si kúpil diplom.

Aj zdravotníctvo treba predať finančným skupinám. A na chudobných kašľať! Nech skapú! Prečo by mal niekto trestať úspešných a nútiť ich, aby sa financovali tú lenivú háveď!

HLAVNE SI NEZABUDNI KÚPIŤ TRIČKO S PREČIARKNUTÝM FICOM, LÚZER

A sociálny štát – to je preňho zlý vtip! Prečo by sa mal niekto starať o tú robotnícku lúzu! To akože on, milionár, má platiť na tie mľandravé socky?! Klikne mu sms-ka a preruší tok jeho cenných a originálnych myšlienok. Sms-ka oznamuje, že mu na účte pristalo zopár sto eur zo sociálky. Kým si naposledy hľadal prácu, bol na podpore. Toto je posledná platba. Spokojne sa usmeje – ide si kúpiť nový značkový sveter. Alebo si kúpiť mikinu Zomri. Alebo niečo s prečiarknutým Ficom. Aby ukázal, ako nenávidí ten hnusný štát, hnusných ľavičiarov, hnusných boľševikov! Do pekla s nimi. Slobodááááá! Sloboda nenávidieť.

ŠUP NA POHODU VLÁČIKOM ZADARA

„Nepotrebuješ peniaze na vlak?,“ kričí naňho mamička, keď odchádza na Pohodu. „Nie, mama, však to mám zadarmo, čo nevieš?,“ odvrkne jej znechutene a už si predstavuje, ako sa preváža vo vlaku v tričku s prečiarknutým Ficom. Bože, tí fotrovci nedajú pokoj, šomre si popod nos. Ale prachy na pivo by sa zišli – zamyslí sa. Výplatu celú prechlastal, s chalanmi každý druhý večer vymetajú kluby a hľadajú baby – a nič. Nechcú ho. Už je z toho zúfalý. Hromadí sa v ňom zlosť. A vybíja si ju na starších ľuďoch na internete. Na Ficovi, na Blahovi, na celom Smere.  „Mama, daj mi nejaké peniaze na Pohodu,“ žobroní nakoniec. Mamička rada pomôže synáčikovi. A jeho slobode.

TVRĎÁK S BRADOU DREVORUBAČA

Prichádza na Pohodu. Strapatý účes, ktorý si pripravoval tri hodiny v kúpeľni pred zrkadlom, aby bol každý vlas na tom správnom mieste. Bradu má ako drevorubač, no nikdy nepílil stromy – trvalo mu polhodinu, kým si ju obstrihol do posledného chĺpku a navoňal fajnovým bradovým olejčekom. Dúhové tričko s veľkým nápisom Freedom. Kraťase spadnuté pod kolená, bože, to je také sexi. Celý je proste úplný punk. Hipster. Postmoderný čuvač. Stelesnenie slobody! Ach!

SLOBODA NEMYSLIEŤ

Pod pazuchou Denník N. Pod druhou denník SME. Aby bolo každému jasné, že nie je žiaden odporný ficovolič. Že je hrdý liberál. Moderný, západný, americký. Dúfa, že nájde nejaký stan pre pedofilov – minule v SME-čku písali, že sú cool. A v Denníku N píšu, že cool sú aj mešity. A homosexuáli. A banderovci. To všetko dnes letí. A on tomu verí. Nenávidí Rusko, nenávidí Slovensko, nenávidí Fica, nenávidí Blahu, nenávidí Elán. A všetkých tých starých nepotrebných ficovoličov, ktorí len zavadzajú im mladým, úspešným borcom. On bude voliť Čaputovú, Kisku, Trubana, Beblavého... Toho, kto sa krajšie a slobodnejšie usmeje! Toho, koho odporučí Denník N alebo SME. Lebo o tom je sloboda. Nepremýšľať, ale preberať ideológiu z novín, ktoré financujú pracháči. Bez reptania. Slepo a poslušne. Nech žije sloboda nemyslieť!

LIBERALIZMUS = NOVÉ NÁBOŽENSTVO PUBERTIAKOV

Dnes sa do kolien spije na počesť oligarchov, pardon, podnikateľov! Na počesť liberalizmu! Na počesť Ameriky! Na počesť pracháčov! Na počesť slobody! Žiadna solidarita, žiadna rodina, žiadne vlastenectvo, žiaden mier!

Hranice sú preňho fašizmus, zákonník práce je komunizmus, odpor voči pedofilom konzervativizmus. Len jedna pravda, jedna ideológia, jeden svetonázor. Liberalizmus! Nič iné! Ten teraz fičí! To je to nové náboženstvo mladých hipsterov ako on! Sloboda otročiť, sloboda nenávidieť, sloboda nemyslieť! Tri základné slobody liberálneho kapitalizmu. A zábava môže začať. Liberálni sekáči ako on sú už všetci na mieste činu. Pivo, vodka, čučo... Sloboda! Pohoda začína. Na zdravie!

VYPLÁCHNUTÉ MOZGY – POTREBUJÚ POMÔCŤ

Ostáva veriť, že na Pohode sa nájdu aj normálni ľudia, čo tam došli na Pohodu kvôli hudbe a že to nášmu mladému liberálnemu hrdinovi vysvetlia – že sloboda je o tom, aby si mal prácu, bezpečie, sociálne istoty, dôstojný život, rodinu a zodpovednosť. Že milovať svoju vlasť nie je v protiklade so slobodou. A že úcta k starším sa so slobodou takisto nevylučuje.  A že slobodu si zaslúžia aj tí slabší.  A že štát má pomáhať dosiahnuť slobodu od nedostatku tým, ktorých korporácie zdierajú.  O tom je skutočná sloboda. Nie tá liberálna. Nie tá kapitalistická. Ale tá ozajstná. Myslíte, že náš mladý hrdina sa to na Pohode od Čaputovej, Lipšica či Hríba dozvie? 

Príspevok uverejnil Ľuboš Blaha na sociálnej sieti 11. júla