V BRATISLAVE PROTESTUJÚ PROTI VLÁDE STOVKY ĽUDÍ

Polícia zadržala dvoch protestujúcich. Pred parlamentom boli pripravení policajní ťažkoodenci i antikonfliktný tím.

Foto tasr/jakub kotian
Dátum 01.09.2021

Dav stoviek ľudí, ktorý doteraz protestoval na Hodžovom námestí pred Prezidentským palácom v Bratislave, sa pohol a smeruje cez Palisády smerom k Národnej rade SR. Doprava cez Palisády je aktuálne zablokovaná, keďže sa protestujúci presúvajú po ceste. Počas toho skandujú rôzne heslá, v rukách držia transparenty i štátne vlajky. Priebeh doterajšieho zhromaždenia na Hodžovom námestí bol pokojný. Dav sa pohol po tom, ako skončili prejavy viacerých rečníkov. 

Dopravný podnik Bratislava aktuálne informuje, že musel prerušiť premávku liniek mestskej hromadnej dopravy (MHD) 83, 93, 147, 203, 207 a 212 v okolí zastávky Hodžovo námestie. Počas toho, ako dav smeroval k parlamentu, došlo aj k incidentu pár demonštrantov s okoloidúcou vodičkou.

Pred parlamentom polícia krátko po 13.00 h už riešila incident s pár demonštrantmi, aby bola dodržaná 50-metrová bezpečnostná vzdialenosť od budovy Národnej rady SR. Zásah sprevádzali i potýčky. Polícia zadržala dvoch protestujúcich. Pred parlamentom boli pripravení policajní ťažkoodenci i antikonfliktný tím.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.