V ČÍNE ZAČNÚ TESTOVAŤ ANÁLNYM VÝTEROM, KTORÝ JE VRAJ PRESNEJŠÍ

AKTUALIZOVANÉ O VIDEO A REAKCIU IGORA MATOVIČA: Igor Matovič: Počas mojej karantény som strávil niekoľko hodín telefonovaním do Indie s majiteľom firmy, ktorá ponúka práve tento test a chcel som sa informovať ako veľmi je hodnoverný. Najpresnejší je zo stolice. Dokonca dokáže identifikovať vírus zo stolice skôr ako PCR test. 

Foto TASR
Dátum 28.01.2021

Čína zavádza nový druh testovania na ochorenie Covid-19. Čínske média uviedli, že análny výter je kvalitnejší a presnejší ako ten z hrdla. U širokej verejnosti vyvolali tieto informácie hnev, no podľa doktorov, je tento výter skutočne presnejší. Potvrdzujú to aj ľudia, ktorí sa liečili na ochorenie. Tí mali totiž opakovane pozitívne výsledky análnych testov aj niekoľko dní po tom, čo výtery z nosa alebo hrdla vykazovali negativitu. Análne testy budú podľa lekárov nepríjemné pre všetky strany. Navrhujú preto začať s touto formou testovania v karanténnych centrách. Čína vyskúšala análne testy na malej vzorke už minulý rok, výsledky sa objavili v niekoľkých vedeckých časopisoch.

Tieto testy by mali prebiehať nasledovne - v ideálnom prípade pôjde o vzorku výkalov, ktoré budú testovať, ak to však nebude možné, nasledovať bude výter. Ten prebehne podobne ako pri PCR či antigénových testoch. Tenká tyčinka s vatou sa zavedie cca 5 cm do konečníka. Táto predstva prekvapila nielen laikov, ale aj zdravotníkov. Niektorí z nich spochybňujú spoľahlivosť, pretože Covid-19 je respiračné ochorenie. 

VIDEO a vyjadrenie ministra zdravotníctva Mareka Krajčího a predsedu vlády Igora Matoviča nájdete nižšie ↓↓↓

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.