V JANUÁRI 2022 ODÍDE Z AMERIKY 27 RUSKÝCH DIPLOMATOV

Anatolij Antonov, ruský veľvyslanec v USA: Americká strana svoj negatívny postoj k Rusku nezmenila a aj naďalej ho považuje za nepriateľa. Washington takisto nezmenil ani svoj postup v oblasti sankcii proti Moskve. 

Foto SITA/AP
Dátum 28.11.2021

Ruský veľvyslanec v Spojených štátoch Anatolij Antonov v sobotu povedal, že 27. ruských diplomatov so svojimi rodinami 30. januára budúceho roka opustí USA. Informovala o tom agentúra TASS. Ďalších 27 pracovníkov ruskej diplomatickej misie zo Spojených štátov odíde 30. júna 2022. Antonov upozornil, že problémy ruských diplomatov v USA s vízami stále nie sú vyriešené a ich rodiny sú zámerne rozdeľované.                   

Manželkám a manželom diplomatov podľa jeho slov odobrali akreditáciu a deťom nedajú víza. "Nerozumiem, na čo je namierená táto politika, ktorá rozdeľuje rodiny ruských diplomatov," povedal.
Americká strana podľa Antonova svoj negatívny postoj k Rusku nezmenila a aj naďalej ho považuje za nepriateľa. Washington podľa veľvyslanca takisto nezmenil ani svoj postup v oblasti sankcii proti Moskve. Washington v apríli tohto roka vyhostil desať ruských diplomatov a zaviedol sankcie voči 16 organizáciám a 16 jednotlivcom, ktorí sú údajne spojení so zasahovaním Ruska do volieb v USA. Rusko v reakcii vyhostilo desať amerických diplomatov a od 1. augusta Spojeným štátom zakázalo zamestnávať na svojich diplomatických misiách cudzincov.
 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.