V KAUZE JUDÁŠ SA VEZIE ŽIGA OD PELLEGRINIHO

ODOMKNUTÝ ČLÁNOK: Bývalý riaditeľ finančnej správy Bernard Slobodník vypovedal o tom, že zobral od nitrianskeho podnikateľa Norberta Bödöra úplatok vo výške 50-tisíc eur, aby NAKA nevyšetrovala synovca bývalého ministra hospodárstva Petra Žigu. Túto záležitosť mal údajne osobne vybavovať  Žiga. Informácie vyplávali na povrch potom, ako NAKA obvinila osem osôb v rámci operácie Judáš.

Foto ARCHÍV
Dátum 02.12.2020

Bývalá štátna tajomníčka a Kočnerova napomáhačka Monika Jankovská „čistému“ novému politickému zoskupeniu Hlas-SD Petra Pellegriniho vyrobila za múrmi väznice problém. Rozhodla sa porozprávať o aktivitách bývalého ministra hospodárstva Petra Žigu, ktorého sa vraj v Smere-SD radi zbavili vzhľadom na jeho arogantné a nevyberané správanie. Ten sa vraj k medializovaným informáciám nevie vyjadriť, pretože nevie, čo všetko Jankovská porozprávala. Jej výpoveď je zaznamenaná vo forme trestného oznámenia, aby sa jednoducho vec nevyparila a muselo sa začať konanie voči Petrovi Žigovi, ktorý je blízkym spolupracovníkom Petra Pellegriniho. Nový predseda strany zrejme vie o minulosti Petra Žigu, keďže ho v strane nenominovali na post podpredsedu, ani do žiadnej inej funkcie, ako by sa bolo očakávalo.

V prípade Žigu, ide o človeka, ktorý v pohode niekoľko rokov ťažil z politiky, zo svojej funkcie a potom bez hanby povedal, že strana Smer-SD síce vo februárových parlamentných voľbách získala vyše 18 percent, no napriek tomu nemala koaličný potenciál. „Za Smer sa ľudia hanbili kandidovať, respektíve priznať, že stranu volili, a to nie je v poriadku,“ vyhlásil Žiga. Nakoniec ľudia okolo Petra Pellegriniho sú partiou biznismenov, ktorí zabudli, že ich politicky vytvoril Fico a spravil z nich premiérov a ministrov. A ten istý Peter Žiga vyštval zo Smeru poslanca Jána Podmanického, pretože si dovolil mať vlastný a najmä pronárodný názor, ktorý sa Žigovi nepozdával. Otázka je, či sa nehanbí Žiga v prvom rade sám za seba v súvislosti s informáciami, ktoré vyplávali na povrch prostredníctvom Denníka N.

Bývalý riaditeľ finančnej správy Bernard Slobodník vypovedal o tom, že zobral od nitrianskeho podnikateľa Norberta Bödöra úplatok vo výške 50-tisíc eur, aby NAKA nevyšetrovala synovca bývalého ministra hospodárstva Petra Žigu. Túto záležitosť mal údajne osobne vybavovať Žiga. Informácie vyšli na svetlo Božie potom, ako NAKA obvinila osem osôb v rámci operácie Judáš. 

NAKA v roku 2016 realizovala akciu zameranú na karuselové podvody uviedol vo výpovedi Slobodník. Zároveň uviedol, že v máji tohto roka sa stretli Slobodník, vyšetrovateľ Marián Kučerka, Peter Žiga a Štefan Žiga spolu s Bödörom. Tam ich vyšetrovateľ Kučerka informoval, že do podvodov bol zapojený aj Štefan Žiga. Neskôr sa vraj s Bödörom stretol Slobodník, že je potrebné túto situáciu doriešiť s tým, že Bödör mu odovzdal 50-tisíc eur, 25-tisíc bolo pre Slobodníka a druhá polovica pre Kučerku. Denník N uvádza, že Štefan Žiga bol obvinený len pred niekoľkými týždňami a je stíhaný na slobode. 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.