V LEŠTI VYRASTÁ KONTAJNEROVÉ MESTEČKO PRE 2-TISÍC VOJAKOV

Ministerstvov obrany SR plánuje tiež rozšírenie ubytovacích kapacít na leteckej základni Sliač, kde má v stanovom kempe vzniknúť 600 lôžok.

Foto tasr/ján krošlák
Dátum 21.05.2023

V centre výcviku Lešť dokončujú kontajnerové mestečko s kapacitou 2000 ľudí. Ministerstvo obrany (MO) SR plánuje tiež rozšírenie ubytovacích kapacít na leteckej základni Sliač, kde má v stanovom kempe vzniknúť 600 lôžok. Pre TASR to uviedla Mária Precner z komunikačného odboru MO SR. "V rámci projektu kontajnerového mestečka Lešť sa aktuálne realizujú finálne práce na poslednom deviatom multifunkčnom kontajnerovom dome v lokalite Slávia, pričom súbežne prebieha odstraňovanie nedostatkov zistených pri preberaní diela," priblížila Precner.

Na Sliači majú vybudovať tzv. stanový kemp pozostávajúci zo stanov a kontajnerov. Okrem ubytovacích kapacít sa plánuje aj vybudovanie kancelárskych priestorov, jedálenských priestorov, priestorov na opravu techniky a zázemie, ktoré bude riešené formou kontajnerov. "Časový harmonogram vybudovania závisí od verejného obstarávania a následného zabezpečenia dodávok jednotlivých častí stanového kempu," dodal rezort.

Vláda na ubytovacie kapacity vlani vyčlenila 31,42 milióna eur. Za projekt na Lešti zaplatil rezort obrany vyše 20,3 milióna eur. Termín dokončenia projektu sa posúval. Na vybudovanie ubytovania na Sliači má smerovať 10,29 milióna eur. Ubytovacie kapacity sú určené najmä pre príslušníkov zahraničných ozbrojených síl, ktorí na Slovensku posilnili vojenskú prítomnosť NATO v reakcii na vojenskú agresiu Ruska na Ukrajine.
 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.