V MAĎARSKU CHÝBAJÚ LIEKY, PRÍČINOU JE VOJNA NA UKRAJINE

Podľa stránky Národného ústavu pre farmaceutiku a potraviny (OGYÉI) v utorok chýbalo v lekárňach 1550 produktov. Podľa expertov v nadchádzajúcom období budú chýbať nielen lieky proti zápalu horných dýchacích ciest, ale môže vzniknúť aj nedostatok antibiotík.

Foto PIXABAY/ILUSTRAČNÉ FOTO
Dátum 11.01.2023

V Maďarsku chýba v lekárňach čoraz viac dôležitých liekov. Jednou z príčin je hromadné šírenie až troch vírusových ochorení, avšak medzi príčinami je aj vojna na Ukrajine. Konštatoval to v utorok server infostart.hu, informuje spravodajca TASR v Budapešti. Podľa stránky Národného ústavu pre farmaceutiku a potraviny (OGYÉI) v utorok chýbalo v lekárňach 1550 produktov. Podľa expertov v nadchádzajúcom období budú chýbať nielen lieky proti zápalu horných dýchacích ciest, ale môže vzniknúť aj nedostatok antibiotík.

Potvrdil to pre komerčnú televíziu ATV aj predseda Lekárnickej komory Baranskej župy Imre Kőhegyi, podľa ktorého nedostatkom antibiotík trpí aj západná Európa. "Vojna na Ukrajine si vyžaduje množstvo antibiotík. Je tam mnoho chorých a zranených, ktorí potrebujú antibiotiká, pričom výrobcov liekov vlani veľmi zaťažila aj koronavírusová epidémia," dodal Kőhegyi.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.