V MADRIDE PROTESTOVALI PROTI NOSENIU RÚŠOK TISÍCE ĽUDÍ

VIDEO: Protestujúci držali transparenty s nápismi ako "Vírus neexistuje", "Rúška zabíjajú" a "My sa nebojíme".

Foto YOUTUBE
Dátum 17.08.2020

MADRID 17. augusta (TASR/extraplus.sk) - Tisíce ľudí v nedeľu večer protestovali v Madride proti povinnému noseniu rúšok a ďalším opatreniam, ktoré španielska vláda zaviedla v súvislosti s pandémiou koronavírusu SARS-CoV-2. Informovala o tom v pondelok agentúra AFP. Približne 3-tisíc ľudí sa zišlo na madridskom námestí Plaza de Colón, uvádza na svojej webovej stránke denník El Mundo. Mnohí z účastníkov nemali na tvárach rúška a nedodržiavali povinné rozstupy. Protestujúci držali transparenty s nápismi ako "Vírus neexistuje", "Rúška zabíjajú" a "My sa nebojíme". Jedna z účastníčok podľa AFP do Madridu prišla preto, lebo je presvedčená, že vlády na celom svete zveličujú počty prípadov nákazy s cieľom obmedziť slobodu ľudí. 

Nosenie rúšok je v Španielsku povinné od 21. júna, keď vláda zrušila núdzový stav. Ten v krajine platil od 14. marca. Španielske ministerstvo zdravotníctva 14. augusta predstavilo nové opatrenia v súvislosti s nárastom počtu prípadov nákazy koronavírusom v posledných týždňoch. Tieto opatrenia zahŕňajú i zákaz fajčenia na verejných priestranstvách na miestach, kde nie je možné dodržať rozstupy, a obmedzenie prevádzky nočných podnikov. Viaceré európske krajiny zaviedli pre cestujúcich prichádzajúcich zo Španielska povinné testy a karanténne opatrenia.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.