V NEMECKU STÚPOL POČET ÚTOKOV NA ŽIDOV

Proti Židom a židovským inštitúciám bolo v roku 2019 spáchaných približne 2-tisíc trestných činov, čo predstavuje oproti minulému roku nárast o 13 percent.

Foto PIXABAY
Dátum 09.05.2020

BERLÍN 10. mája (TASR/extraplus.sk) - Počet antisemitských trestných činov spáchaných v Nemecku sa vlani zvýšil o 13 percent. Uvádza sa to v novej výročnej správe o politicky motivovaných zločinoch, z ktorej v nedeľu citovali noviny Welt am Sonntag.

Proti Židom a židovským inštitúciám bolo v roku 2019 spáchaných približne 2-tisíc trestných činov, pričom v roku 2018 ich bolo 1799. Detaily správy oznámili príslušné úrady ešte predtým, ako ju v utorok oficiálne predstavia nemecký minister vnútra Horst Seehofer a prezident Spolkového kriminálneho úradu (BKA) Holger Münch, informuje tlačová agentúra DPA.

Počet politicky motivovaných zločinov v Nemecku vlani celkovo stúpol o 14 percent na viac než 41-tisíc, pričom v roku 2018 ich bolo 36.062.Približne 22-tisíc prípadov je považovaných za politicky pravicové, kým približne 10-tisíc prípadov úrady pripisujú ľavicovým páchateľom.

Nárast politicky motivovaných trestných činov bol mimoriadne výrazný v spolkovej krajine Brandenbursko, kde došlo k ich nárastu o 52,5 percent, a v spolkovej krajine Durínsko, kde sa táto bilancia zvýšila o 40 percent.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.