V NEW YORKU BUDÚ MÔCŤ ÍSŤ DO REŠTAURÁCIÍ ČI FITNESCENTIER LEN ZAOČKOVANÍ

Príkaz starostu Billa De Blasia nadobudne účinnosť 16. augusta a úplne sa začne uplatňovať od 13. septembra. Starosta uviedol, že táto povinnosť bude povzbudzovať k zvýšeniu očkovania s cieľom bojovať proti šíreniu delta variantu koronavírusu.

Foto PIXABAY/ilustračné foto
Dátum 03.08.2021

Starosta New Yorku Bill de Blasio rozhodol, že pre vstup do mnohých interiérov objektov v meste bude potrebný doklad o vakcinácii proti ochoreniu COVID-19. Týkať sa to bude napríklad zamestnancov aj zákazníkov reštaurácií, telocviční a zábavných centier. Informuje o tom portál cnbc.com.

Príkaz starostu nadobudne účinnosť 16. augusta a úplne sa začne uplatňovať od 13. septembra. De Blasio uviedol, že táto povinnosť bude povzbudzovať k zvýšeniu očkovania s cieľom bojovať proti šíreniu delta variantu koronavírusu. Dodal, že mesto začne robiť kontroly dodržiavania príkazu od polovice septembra.

Rozhodnutie starostu New Yorku o povinnosti predkladať doklad o vakcinácii pri vstupe do interiérov prišlo len jeden deň po tom, ako prikázal očkovanie všetkých nových zamestnancov mesta. Noví pracovníci musia potvrdenie o očkovaní priniesť už počas prvého dňa na pracovisku. New York začal 30. júla ponúkať 100 dolárov pre každého, kto sa dá zaočkovať vo vakcinačnom centre mesta. Podľa starostu doteraz takto 100 dolárov získalo už 11-tisíc ľudí.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.