V PARLAMENTE MÔŽU VESELO HLASOVAŤ AJ POZITÍVNI POSLANCI

VIDEO: Podpredseda hnutia Republika Milan Mazurek: Vládni poslanci nás opakovane primitívne urážali, akí sme vraj nezodpovední, keď organizujeme protesty a nechceme povinné rúška. A dnes? Žiaden problém, žiadne ohrozenie, pozitívni poslanci si veselo hlasujú v parlamente. 

Foto Facebook Milana Mazureka
Dátum 17.02.2022

Poslanci Národnej rady (NR) SR s ochorením COVID-19 môžu byť prítomní v parlamente a plniť si svoje ústavné povinnosti, musia mať však respirátor i rukavice. Hlasovať budú z balkóna v rokovacej sále, médiá naň prístup mať nebudú. Informoval o tom predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) po zasadnutí poslaneckého grémia.

Kollár sa v súvislosti s pozitívnymi poslancami odvoláva na vyhlášku Úradu verejného zdravotníctva SR. Podľa jeho slov si tak zákonodarcovia môžu plniť ústavné povinnosti a byť v sále. "Pokiaľ sú bezpríznakoví, majú respirátor a majú rukavice," priblížil.

Čo sa týka priebehu aktuálnej 55. schôdze, ukončiť sa má už vo štvrtok voľbou komisára pre deti i člena Rady pre štátnu službu a následným vyhlásením výsledkov.

Popoludní je naplánovaná aj mimoriadna schôdza iniciovaná opozičným Smerom-SD. Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) by mal na nej čeliť odvolávaniu. Kollár informoval, že vo štvrtok bude plénum rokovať do 19.00 h a hlasovanie by malo byť v piatok (18. 2.). Ak sa diskusia do štvrtka večer neskončí, pokračovať bude aj v piatok. 

K situácii sa na svojom Facebooku vyjadril aj podpredseda hnutia Republika Milan Mazurek: 

V PARLAMENTE VESELO HLASUJÚ POZITÍVNI POSLANCI! ČELÍME TEDA NEBEZPEČNÉMU OCHORENIU?

Vládni poslanci nás opakovane primitívne urážali, akí sme vraj nezodpovední, keď organizujeme protesty a nechceme povinné rúška. Vraj spochybňujeme nebezpečnosť závažného ochorenia atď...
A dnes? V parlamente veselo pozitívne testovaní poslanci. Žiaden problém, žiadne ohrozenie... Osobne sa choroby neobávam, ale to pokrytectvo je odporné.

Spomeňte si na všetky obmedzenia ktoré ste museli znášať. Na všetky karantény, nemožnosť navštevovať prevádzky, zatvorené podnikanie a šikanu na pracovisku. Toto všetko vláda s úsmevom uvrháva na ľudí, ale pre seba má samé výnimky.

VIDEO: ↓↓↓

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.