V PREVENTÍVNEJ IZOLÁCII JE UŽ AJ MIKAS

Po ministrovi zdravotníctva je v domácej izolácii aj hlavný hygienik SR, Ján Mikas. 

Foto SITA
Dátum 07.09.2020

BRATISLAVA 7. septembra (SITA/extraplus.sk) - V preventívnej samoizolácii je aj hlavný hygienik SR Ján Mikas. Úrad verejného zdravotníctva SR to uviedol na sociálnej sieti. Mikas sa totiž rovnako ako minister zdravotníctva Marek Krajčí stretol s osobou, u ktorej bol potvrdený pozitívny výsledok laboratórneho vyšetrovania na ochorenie COVID-19. V priebehu týždňa bude hlavný hygienik testovaný na ochorenie COVID-19.

V preventívnej izolácii je aj minister zdravotníctva Marek Krajčí. Ako uviedol v nedeľu na sociálnej sieti, jeden zamestnanec z ministerstva zdravotníctva, člen konzília epidemiológov, infektológov a verejných zdravotníkov bol pozitívne testovaný na koronavírus. Na štvrtkovom konzíliu strávil niekoľko hodín.

"Všetci sme mali počas celého pracovného stretnutia rúška a pravidelne sme vetrali. Vzhľadom na túto situáciu zostávam ja aj ostatní členovia konzília v preventívnej izolácii. Pracovať budem teda iba z domu," uviedol šéf rezortu zdravotníctva. Členovia konzília budú testovaní v utorok. "Vzhľadom na opatrenia, ktoré sme dodržiavali, verím, že test bude negatívny. Členovia Pandemickej komisie, s ktorými sme boli v piatok, sa nemusia obávať. Aj keby sme sa nakazili, na druhý deň ešte nemôžeme byť infekční. A tam sme tiež mali všetci počas celého rokovania rúška," uzavrel.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.