V ŠKOLSKOM AREÁLI VANDALI PODPÁLILI HMYZÍ HOTEL

Na základnej škole v bratislavskej Karlovej Vsi niekto podpálil hmyzí hotel, ktorý svojpomocne postavili žiaci. Uhoreli aj vzácne druhy hmyzu.

Foto FACEBOOK
Dátum 02.07.2020

Bratislavské regionálne ochranárske združenie v utorok informovalo na svojom Facebooku o podpálenom hmyzom hoteli na základnej škole Alexandra Dubčeka v bratislavskej Karlovej Vsi. V hoteli žili vzácne druhy hmyzu, o ktorých informoval prednedávnom entomológ.  „Toto je obraz mentálneho stavu nejakého jednotlivca, ktorý nemá nič lepšie na práci, ako ísť v sobotu o 7:00 ráno zapáliť hmyzí hotel,“ píše sa v príspevku združenia.

Na stavbe hmyzieho hotela sa podielali aj žiaci z piatich tried školy. „Bolo to spoločné dielo,“ konštatuje autor facebookového príspevku a zároveň priznáva, že na spálený hotel je "dosť zlý pohľad".

K prípadu bola privolaná polícia a hasiči, avšak svedkov zatiaľ nemajú žiadnych. Kamery, ktoré by mohli zaznamenať podpaľača, sú pri vchode do školy a smerom do ulice. Žiadna z nich však nesníma školský areál.

Hmyzie hotely sú čoraz viac populárne na celom svete. Najmä kvôli včelám sú veľmi dôležité.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne