VÄČŠINA SLOVÁKOV JE PROTI ZÁKAZU VÝROBY ÁUT SO SPAĽOVACÍMI MOTORMI

V rámci skupiny, ktorá podporuje zákaz výroby áut so spaľovacím motorom, boli zastúpené najmä ženy, ďalej najstarší respondenti nad 66 rokov a opýtaní s vysokoškolským, ale aj s najnižším vzdelaním.

Foto PIXABAY/ILUSTRAČNÉ FOTO
Dátum 11.08.2023

Traja zo štyroch Slovákov si myslia, že by budúca vláda nemala súhlasiť so zákazom výroby áut so spaľovacím motorom. Ako ďalej vyplýva z prieskumu, ktorý urobila agentúra AKO pre spravodajskú televíziu Joj 24, polovica respondentov si myslí, že by určite nemala a štvrtina, že by s týmto krokom asi nemala súhlasiť. Necelá pätina sa však domnieva, že by budúca vláda mala súhlasiť so zákazom výroby áut so spaľovacím motorom. Asi 7 % opýtaných túto problematiku nevedelo posúdiť.

V rámci skupiny, ktorá podporuje zákaz výroby áut so spaľovacím motorom, boli zastúpené najmä ženy, ďalej najstarší respondenti nad 66 rokov a opýtaní s vysokoškolským, ale aj s najnižším vzdelaním. Z regionálneho hľadiska dominovali ľudia s trvalým bydliskom v Košickom, Trnavskom, Prešovskom a Bratislavskom kraji. Podľa prieskumu tento krok podporujú nadpriemerne voliči strany Progresívne Slovensko, koalície OĽaNO a priatelia, strán Sme rodina, Kresťanskodemokratické hnutie a Hlas-sociálna demokracia. Agentúra AKO robila prieskum v období od 24. do 28. júla na reprezentatívnej vzorke 1 000 respondentov telefonickou formou.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.