VALLO CHCE BRATISLAVČANOV ZA OČKOVANIE ODMEŇOVAŤ ELEKTRIČENKOU

Primátor Bratislavy Matúš Vallo chce zaočkovať 75 percent obyvateľov. Rozhodol sa pre to o spoluprácu s Dopravným podnikom Bratislava. Ročnou električenkou chcú motivovať ľudí, ktorí sa dajú zaočkovať. 

Foto SITA/JANA BIROŠOVÁ
Dátum 09.07.2021

Pre čo najrýchlejšie dosiahnutie kolektívnej imunity prichádza hlavné mesto spolu s Dopravným podnikom Bratislava (DPB) so súťažou o 60 celoročných predplatných cestovných lístkov na MHD. Chcú ňou motivovať tých, ktorí sa ešte rozhodujú, či sa dajú zaočkovať proti ochoreniu COVID-19 a zároveň odmeniť tých, ktorí už zaočkovaní sú. Zapojiť do súťaže sa môže ktokoľvek starší ako 18 rokov, trvalý pobyt v Bratislave nie je podmienkou.

"Na dosiahnutie kolektívnej imunity potrebujeme mať zaočkovaných 75 percent obyvateľov. Zo slovenských miest sme tomu najbližšie, ale stále nie sme tam, kde by sme mali byť," uviedol na piatkovej tlačovej konferencii primátor Bratislavy Matúš Vallo. Poznamenal, že máme pred sebou len pár týždňov na to, aby sme boli čo najviac pripravení, keď na nás tretia vlna koronavírusu udrie plnou silou. Bez kolektívnej imunity nebude možné zabrániť komunitnému šíreniu vírusu, čo môže mať za následok opätovné preplnenie nemocníc, zatváranie prevádzok a obmedzenie služieb. "Čo by mnohí z nás finančne, sociálne ani psychicky nezvládli," podotkol Vallo.


Ako forma motivácie, ale tiež odmeny, má slúžiť súťaž o 60 ročných električeniek. Registrovať sa do nej je možné od piatka vyplnením formulára na webovej stránke www.kolektivnaimunita.sk. Do súťaže je možné prihlásiť sa iba raz, v prípade, že súťažiaci nevyhrá hneď, bude automaticky zaradený do ďalšieho žrebovania. Súťaž potrvá do 27. augusta, pričom každé dva týždne sa bude žrebovať 15 výhercov. Preukázať sa potvrdením o zaočkovaní bude potrebné až v prípade výhry.  

Podľa epidemiológov je na to potrebné, aby zaočkovaných bolo aspoň 75 percent. Aktuálne je v Bratislave prvou dávkou vakcíny zaočkovaných 56 percent (244.648 ľudí) a druhou dávkou vakcíny 47 percent (205.095 ľudí). Pre porovnanie, v prípade prvej dávky je to za posledné dva týždne nárast o tri percentuálne body, pri druhej dávke o sedem.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.