VANDALI ZHANOBILI ĎALŠÍ PAMÄTNÍK ČERVENEJ ARMÁDE - MALÝ SLAVÍN

Hovorkyňa ruského rezortu diplomacie Marija Zacharovová v pondelok uviedla, že Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR povzbudzuje barbarov, ktorí sa smejú nad hrobmi padlých vojakov.

Foto VEĽVYSLANECTVO RUSKA NA SLOVENSKU
Dátum 15.03.2022

Po znesvätení pamätníka na Slavíne bol zničený ďalší pamätník Červenej Armáde na Slovensku - Malý Slavín v Bratislave. „Inšpirátori rusofóbnej kampane môžu byť spokojní: z nimi vrhnutých semien nenávisti vyrastajú jedovaté plody!“ napísalo na Facebooku Veľvyslanectvo Ruska na Slovensku.

Hovorkyňa ruského rezortu diplomacie Marija Zacharovová v pondelok uviedla, že Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR "povzbudzuje barbarov", ktorí sa "smejú nad hrobmi padlých" vojakov. Reagovala tak na vyhlásenie MZVEZ SR v súvislosti s pomaľovaním vojenského pamätníka Slavín v Bratislave farbami ukrajinskej vlajky. Komentár Zacharovovej bol zverejnený na oficiálnej webovej stránke ruského ministerstva zahraničných vecí.

"Tvrdenie slovenského rezortu diplomacie o tom, že slovenskí občania takýmto činom vyzývajú Rusko, aby 'skončilo nezmyselnú vojnu', povzbudzuje barbarov, ktorí sa smejú nad hrobmi padlých," uviedla Zacharovová.

"Ospravedlňovanie znesvätenia pamätníkov a hrobov je zradou svojich vlastných krajanov, ktorí bránili česť krajiny a národa" počas Slovenského národné povstania a postavili sa proti útlaku 'tretej ríše'," pokračuje oficiálna predstaviteľka ruského rezortu diplomacie.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.