VAZALI GLOBÁLNYCH ELÍT

Čaká nás alegorický návrat k sovietskemu vojnovému komunizmu pod dozorom lady Leyenovej?

Foto TASR/AP
Dátum 18.12.2022

To, kam smeruje svet, znepokojuje „celý svet“ už tradične, no zdá sa, že znepokojenie z rozhrania 20. a 21. storočia, z dnešných dní, je hrozivejšie, ba najhrozivejšie. „Milióny ľudí desí populárna kultúra, ktorú presycuje sex bez zábran a ktorá hlučne ospevuje hedonické hodnoty“ – zistil známy americký publicista a politik Buchanan v roku 2012 v svojej knihe Smrt Západu/Jak vymíraní obyvatel a invaze pristěhovalců ohrožuje naši zemi a civilizaci. To súvisí s tým, že zhruba od polovice 20. storočia poletuje nad zemeguľou téza nazvaná Nový svetový poriadok, po anglicky New World Order (NWO), ktorá o takom niečom sníva. A žiaľ, vcelku úspešne to uvádza do praxe. Neskrsla v hlavách nasledovateľov Boha, ale jeho protivníkov. V hlavách finančníkov a bankárov (osobitne centrálnych), teda peňazomencov – to sú tí, na ktorých vytiahol v jeruzalemskom chráme Kristus bič. Zdá sa, že tí „pod vedením“ americkej centrálnej banky FED (zrodili ju v roku 1913) zistili, že staré spoločenské poriadky, či už monarchie, diktatúry alebo demokracie, nie sú v princípe zlučiteľné so zákonmi trhu a ako vieme, „trh“ je pomenovanie tej neviditeľnej ruky, ktorá chce riadiť/riadi svet. A v týchto časoch vidíme, „ako to zvláda“.

Neviditeľná ruka

Starý svetový poriadok bol založený na princípe štátov a národov, ktoré si samy určovali svoj vývoj, ideológiu a kultúru so všetkým, čo k nej patrí, výrobu, spotrebu i právo. Suverénny štát si mohol sám určovať domácu i zahraničnú politiku, mohol si sám vynucovať právo silou (ak silu mal, a aby dnes štáty „silu“ nemali, slúži na to subverzia: odňať štátu akékoľvek obranné systémy a – darovať ich susedom...), mohol si sám tlačiť svoje peniaze, mohol sám využívať svoje nerastné suroviny a zdroje a mohol sám rozdeľovať zisky a blahobyt medzi svoje obyvateľstvo.

Boli časy, boli, ale sa minuli. Pre autorov NWO bol priestor pre ich „neviditeľnú ruku“ obmedzený. A tak pod heslom, že starý poriadok je nepraktický, lebo z dôvodu „rozdielneho stupňa vývoja civilizácie sú niektoré štáty priveľmi vyspelé, dominantné a správajú sa ako paraziti: vysávajú tie slabšie“, chcú transformáciu, „veľký reset“ sveta, obrátenie sveta naruby. Pravda pritom je, že západná civilizácia, osobitne USA sú parazitom. Spotrebúvajú zo svetových zdrojov surovín na tejto planéte (nerastných – ropy, plynu, zlata, vzácnych kovov, ale aj potravín a tak ďalej) oveľa viac, ako je ich podiel na obyvateľstve, a to v pomere 40 : 5. A rovnako vytvárajú nepomerne viacej odpadu, ako ich je (v pomere 50 : 5), čím zaťažujú planétu Zem. Náprava je zaiste žiaduca, nie však náprava typu z blata do kaluže. Nie nezmyselné nahradzovanie áut so spaľovacími motormi elektromobilmi s nespočetnými, s tým spojenými problémami – od problémov s použitými batériami až po napríklad „horľavosť“ elektromobilov či problémy so zápchami na diaľniciach v zime.

Oligarchovia namiesto politikov

NWO plánuje veľké zmeny: správa vecí verejných má prejsť z politikov na manažérov a biznismenov. Ten proces už prebieha, v Európe sa do riadiacich štruktúr štátov čoraz väčšmi dostávajú oligarchovia namiesto typických politikov. V Česku to bol donedávna oligarcha Slovák Babiš, o iných je „chýrov“ menej. Na Slovensku to donedávna bol podnikateľ a úžerník Kiska, dnes je ministrom financií chamtivý podnikateľ Matovič, predsedom parlamentu záhadný podnikateľ Boris Kollár, či ministerkou spravodlivosti donedávna bola kryptopodnikateľka Kolíková, a tak ďalej, a tak podobne. Pravdaže, nie vždy a všade sú biznismeni inštalovaní „verejne“, vo väčšine prípadov ovládajú politiku zo zákulisia. A je im jedno, aké dôsledky má ich správanie na občanov: majú zadanie od elít, a oni, zainteresovaní na zisku, svoje zadania plnia.

Voľby naozaj majú a čím ďalej budú mať už len formálny význam. Sú dopredu režírované a falšované: napríklad „vrcholok“ demokracie: USA, rok 2020. „Isté sily určujú osoby, ktoré budú robiť politiku, a to ostatné už je iba veľké divadlo. Politika sa odvíja podľa presných scenárov, nič sa nedeje náhodou, ani to najhoršie – vojny. O víťazoch býva vždy rozhodnuté – vopred. Beh sveta riadia vysoké nadštátne kruhy, tzv. ilumináti alebo osvietenci, a tiež sväté rády a lóže až po mysticko-okultné organizácie“ – toto sú slová českého speváka Karla Gotta z rozhovoru pre Lidové noviny z roku 2012, ktorý sa vyjadroval odvážne.

V dlhovej pasci

NWO predpokladá – v súlade s peňazomeneckým povolaním svojich lídrov – totálnu závislosť štátov od úverov globálnych bánk (na Slovensku už iné ani nie sú). Banky úmyselne – na prvý pohľad ľahkovážne – požičiavajú štátom, ktoré nie sú schopné dlhy splatiť. Postačí, ak štáty dokážu splácať aspoň úroky, samotné dlhy sa však neznižujú. Tak dochádza k záväzkom štátov voči globálnym elitám a bankám natrvalo, navždy a politika štátov sa dostáva do úplne vazalského postavenia, a to bez ohľadu na to, akú politickú stranu a vládu občania zvolia (vlastne zvolia im ju). Nová vláda musí totiž robiť rovnakú politiku ako predchádzajúca: štát je vazalom svojich dlhov, teda vazalom globálnych elít. Požičiavať znamená panovať. Preto ten nesmierne veľký balík peňazí „svojim štátom“ od EÚ v rámci postcovidovej „obnovy a odolnosti“, ktorý zaťaží Slovensko viac ako šiestimi miliardami eur, ktoré – pozor, Slováci! – bude treba vrátiť!

Deštrukcia prebieha mnohými krokmi – od zadlžovania, rozhadzovania peňazí cez import migrantov, ohrozovanie vlastného štátu účasťou na vojenských operáciách NATO až po hlasovanie v EÚ proti záujmom svojho štátu. To je dôsledok uvrhnutia všetkých národov do nesplatiteľnej pasce nepretržitého a trvalého zadlženia v bankách.

Ukazuje sa, že kroky bývalého amerického prezidenta Trumpa, totiž vyvíjanie tlaku na posilňovanie výdavkov na zbrojenie v členských štátoch NATO, boli vlastne namierené proti NWO, mali viesť k posilňovaniu národných armád. Ďalší vážny dôvod nepohodlnosti Donalda Trumpa?

NWO chce aj sústavné ohrozovanie obyvateľstva, strach a terorizmus. Elity vedia, že NWO nemožno zaviesť bez posilnenia polície a špehovania obyvateľov. Aby to však bolo možné/prijateľné bez odporu obyvateľstva, bolo potrebné najprv občanov dostatočne vystrašiť. Do tohto scenára zapadajú útoky z 11. septembra 2001, vojny v Afganistane, Iraku, Sýrii, „humanitárne bombardovanie“ Srbska, arabská jar, ukrajinský majdan, Islamský štát, príliv migrantov do EÚ a ďalšie udalosti, osobitne tzv. covid pandémia a nateraz vojnové operácie na Ukrajine. To všetko sú nástroje NWO na vyvolanie strachu, aby následne sami občania volali po zvýšení stavov polície, chceli viacej kamier na uliciach, viacej GPS modulov v telefónoch, GPS moduly povinne v nových autách v EÚ, odtlačky prstov v cestovných pasoch, čipy v bezkontaktných platobných kartách, covidové pasy, mobilné telefóny s napevno zabudovanou batériou, keď telefón nikdy nemožno bezpečne vypnúť, aby bol skutočne mimo dosahu...

Doživotní nevoľníci

NWO je aj o izolácii území/štátov a regiónov a obyvateľstva obmedzením pohybu, čo je údajne „nevyhnutné na zníženie spotreby planetárnych zdrojov a palív“. Načo iné poslúžia takzvané covidové pasy? NWO chce pripútať človeka na jedno miesto – ibaže tak, aby sa necítil byť väzňom. To znamená, že zábava príde za ním do bytu: televízia, radovánky v mobile, tablete... všade. Príde za ním aj jedlo (online objednávky, donášky), hypotéky a úvery – človek pre ne nebude môcť nielen cestovať, ale ani sa sťahovať, pretože ich bude splácať ako nevoľník do konca života. Nanovo sa zadrôtujú hranice, ale tak, aby občania proti tomu neprotestovali: strach z migrantov a strach z vírusov povedie ku koncu schengenu a k vysokým plotom na hraniciach. Nastolí sa istá podoba neofeudalizmu – človek bude mať nízky príjem a aby mohol žiť dôstojne, bude si musieť neustále požičiavať, mesiac čo mesiac. Nekonečné reklamy na pôžičky, hypotéky, spotrebiteľské úvery, mikropôžičky, všelijaké nové druhy pôžičiek: prvý mesiac nesplácate, prvá pôžička zadarmo, a tak ďalej, a tak podobne. Človek sa bude utápať v pôžičkách a jeho možnosť pohybu, sťahovania alebo cestovania bude eliminovaná.

Takmer na dennej báze sa objavujú nové informácie, čo čaká svet. Na veľkej akcii 20. mája 2021 v Madride v Múzeu kráľovnej Sofie globalisti slávnostne predstavili ambiciózny plán Espaňa 2050, čo je španielsky derivát celosvetového programu Agenda 2050. Pod zámienkou nutnosti ochrany klímy, „hrozby umierajúcej planéty“ – pretože inak by sa ľudia búrili a nenechali by sa doslova zotročovať – má sa stať svet „efektívnejším, digitálnym, zeleným a spravodlivejším“.

Likvidácia národných armád

Ide o alegorický návrat k sovietskemu „vojnovému komunizmu“ pod dozorom Európskej komisie, spravovanej lady Leyenovou. Hovorí sa o konci osobného vlastníctva hnuteľných a nehnuteľných vecí, o nevlastnení (požičiavaní) bytov, o zdanení živočíšneho mäsa, zrušení pracovných zmlúv na neurčitý čas, do dôchodku až v 70 rokoch. Byt nebude patriť tomu, kto v ňom býva, pôjde o „co-housing“ ako povinné ustajnenie, kde k štyrom spálňam s jedným vchodom bude patriť spoločná kuchyňa, spoločný záchod a kúpeľňa, spoločná práčovňa. Veľké zmeny nastanú v doprave, osobné vlastníctvo áut bude daňovo zlikvidované. Po zákaze spaľovacích áut už väčšina ľudí žiadne auto mať nebude, bude sa cestovať MHD alebo spoločne využívanými elektromobilmi. Aj na Slovensku? Na akcii v Madride bol aj podpredseda EK, „náš“ Maroš Šefčovič, ktorý upozornil, že program Espaňa 2050 nájde svoje odzrkadlenie v celej Európskej únii. A v súčasnosti sme jej členom a ktovie, či Maroš Š. nebude ten, kto vystrieda v Grasalkovičovom paláci húfnicu Zuzanu?

Cieľom NWO je likvidácia národných armád. To je dôvod, prečo vo všetkých štátoch bývalého sovietskeho bloku došlo k zrušeniu základnej vojenskej služby, likvidácii vojsk, rozpredaniu techniky a zbraní a zvyšky armády sa pretransformovali do malých expedičných zborov fakticky len na zachovanie ilúzie armády v očiach obyvateľstva. A k „darovaniu“ vojenského potenciálu, aby sa na východ od našich hraníc zmenil na šrot. Štáty sa tak stali celkom bezbrannými voči uskutočňovaniu NWO so všetkými jeho obludnými riešeniami: nebude problém zmocniť sa štátov vonkajšími silami. Ukazuje sa – paradoxne –, že kroky bývalého amerického prezidenta Trumpa, totiž vyvíjanie tlaku na posilňovanie výdavkov na zbrojenie v členských štátoch NATO, boli vlastne namierené proti NWO, mali viesť k posilňovaniu národných armád (a popri tom, samozrejme, aj k odbytu amerických zbrojárskych firiem). Ďalší vážny dôvod nepohodlnosti Donalda Trumpa?

Lámanie chleba

Vážnym, možno najvážnejším „prvkom“ NWO je prenos právomocí zo štátov na nadnárodné subjekty. Najväčším takýmto globalizačným projektom je EÚ. Tá postupne odobrala jednotlivým štátom mnohé rozhodovacie právomoci a prijatím Lisabonskej zmluvy (podpísanej 13. decembra 2007 v Lisabone) prestali fakticky existovať samostatné a suverénne európske štáty. Prenos právomocí na nadnárodnú úroveň sa netýka len politiky – Európsky parlament, Európska komisia, ale i obrany (preto to previazanie vstupu do EÚ so vstupom do NATO), bankovníctva (ECB a mena euro), školstva (multikultúrne školské inklúzie, program Erasmus, vstup LGBTI agendy do vyučovacieho procesu), obchodu (smernice, fondy a dotácie z EÚ), ako aj práva (Európsky súd, európske predpisy nadradené zákonom jednotlivých štátov, európsky prokurátor). Jednotlivé štáty takto strácajú nielen svoju národnú suverenitu, ale postupne aj kultúru a identitu.

Má po tomto zistení zmysel skúmať mieru suverenity a zvrchovanosti súčasného slovenského štátu? Zaiste má. Lebo – ako je známe, ale zamlčiavané, informácie sú silou, ktorá dokáže „skaly prenášať“. Ak vieme, čo sa chystá, a čo nechceme, dokážeme tomu zabrániť.

Definitívnu métu NWO prezradil už v roku 2009 Zbigniew Brzezinski, podivuhodná osoba kozmopolitného typu, ktorá akoby všetko vedela a všetko poznala: „Naším konečným cieľom je jediná svetová vláda. Budeme robiť strašné veci – vojny, hlad, epidémie po celom svete. Po prvej príde druhá, potom tretia, štvrtá, piata, až kým nás sami nepoprosíte o vakcíny a nakoniec aj čipy, len aby sa to už všetko skončilo.“ Mohlo by to byť tak, ale nádej umiera posledná. Lebo všetky zlé predpovede sú dobré, ak spôsobia naskladanie síl, ktoré týmto zlým predpovediam zabránia uskutočniť sa. Ide vlastne o „lámanie chleba“, čo sa práve deje.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.