VEĽKÉ KNÍHKUPECTVÁ SÚ PROTI BLAHOVI

Kam až siaha moc oligarchov a liberálny teror na Slovensku?

Foto JANA BIROŠOVÁ
Dátum 10.04.2019

Kníhkupectvo Martinus oznamuje čitateľom, že kniha je kontroverzná, útočí na slobodu a demokraciu a zisk z nej dajú nejakému mládežníckemu projektu Nadácie otvorenej spoločnosti.

Ďalšia sieť Panta Rhei pri mojej knihe vycapila oznam, že "Spoločnosť Pantha Rhei ako predajca sa nestotožňuje s obsahom tejto knihy." Pozrite sa na fotku a skúste, či nájdete podobný oznam pri vulgárnych výlučkoch knihy Zomri.

V Gorile ma vraj vyradili z predaja. Keď si dáte do googlu názov knihy, nájde vám stránku Gorily a to, že knižka je umiestnená v sekcii Politická satira. Keď ale kliknete na odkaz, tak vás napíše "Not found". Zjavne bolo. A zjavne už nie je.

ZNEUŽITIE MONOPOLNÉHO POSTAVENIA?

Len pripomeniem, že spoločnosť Martinus v roku 2017 kúpila spoločnosť Gorila, takže má na knižnom trhu spoločne s Panta Rhei prakticky monopol na predaj kníh. A vo všetkých týchto najväčších slovenských sieťach je moja kniha buď hejtovaná alebo nedostupná. Bravó! Nech žije demokracia. Nech žije liberalizmus.

VLASTNÍK MARTINUSU FINANCUJE PROGRESÍVNE SLOVENSKO A PÍŠE PRE DENNÍK N

A teraz politické súvislosti.

Spoločnosť Martinus vedie podnikateľ menom Michal Meško, ktorý financuje stranu Progresívne Slovensko. Zároveň je redaktorom Denníka N.

Oba tieto projekty - Progresívne Slovensko aj Denník N - financuje aj Anton Zajac z ESET-tu. Kruh sa uzatvára.

Všetko ide o partiu liberálnych slniečkarov, ktorí do volieb postavili Čaputovú. A zo všetkého najviac na svete nenávidia Blahu.

Meško, Zajac a ďalší oligarchovia dávajú knihy, ktoré sa im nepáčia, na index. Vlastne - nie knihy. Knihu. Blahovu knihu. Pomsta malých zakomplexovaných hejterov s totalitnými inštinktami.


FINANČNÉ SKUPINY MA NEMAJÚ RADI - WHAT A SURPRISE!

Pantha Rei vlastní finančná skupina J&T. Čiže oznam, že spoločnosť Pantha Rei sa nestotožňuje s obsahom mojej knihy treba chápať tak, že J&T sa nestotožňuje s obsahom mojej knihy.

A to je vcelku pochopiteľné. Nepoznám finančnú skupinu, ktorá by sa stotožňovala s Blahom. V poriadku - mne to robí zadarmo reklamu. A chápem - finančné skupiny majú s ľavičiarom Blahom, ktorý kritizuje oligarchiu, problém. Fajn.

Len si tak hovorím, či je normálne, aby kníhkupectvo s takmer monopolným pokrytím distribúcie kníh na Slovensku musí vyjadrovať svoje subjektívne názory na knihy, ktoré predáva - ale nech. Aj negatívna reklama je reklama. Pánom z J&T srdečne ďakujem.

PREČO SLNIEČKA OBŤAŽUJÚ ZÁKAZNÍKA POLITICKÝMI PREFERENCIAMI SVOJICH VLASTNÍKOV?

Len aby sme si to celé zrekapitulovali. Na Slovensku je praktický celý knižný trh z hľadiska distribúcie pokrytý spoločnosťami Pantha Rei, Martinus a Gorila.

Tieto spoločnosti vlastnia finančné skupiny, resp. podnikatelia s otvorene liberálnymi či pravicovými názormi.

V prípade Martinusu ide o dokonca o prepojenie s Progresívnym Slovenskom a Denníkom N. Čiže čistá liberálna politika.

Je fajn, že chlapci majú názory. To im nikto neberie. Ale aby ich vnucovali svojim čitateľom? Koho, dopekla, zaujíma, čo si o mojej knihe myslí vlastník kníhkupectva?

Nech napíšu svoju knihu o svojich názoroch. Zákazník si ju kúpi alebo nekúpi. Ale prečo ma moje názory posudzovať nejaký zbohatlík, oligarcha či multimilionár len preto, lebo si odkúpil kníhkupectvo?

NEJAKÝ MEŠKO NÁM TU VTLÁČA SVOJE POSTOJE? LEBO MÁ PRACHY? TO ČO JE?

A čo príde ďalej? Zakážu predaj mojej knihy? Alebo ho jednoducho vyradia z ponuky ako Gorila?

A predávať sa bude len taká literatúra, ktorá sa páči šéfinovi kníhkupectva? Nejakému Meškovi? Koho zaujíma nejaký Meško, preboha? To fakt bude Progresívne Slovensko určovať, čo si môžeme a čo si nemôžeme prečítať?

OLIGARCHOVIA NÁM UŽ ZAČNÚ ZAKAZOVAŤ AJ KNIHY?

Priatelia, dostávame sa na hranu cenzúry. Nie zo strany štátu. Zo strany vlastníkov, ktorí vnášajú svoje politické názory do svojho biznisu a financujú politické projekty.

Týmto svojim finančným presahom do politiky sa stali oligarchami. A otázka teda znie: budú oligarchovia zakazovať knihy, ktoré sa im nepáčia?

KNIHA IDE NAPRIEK TOMU NA DRAČKU - ĎAKUJEM PRIATELIA!

Pokiaľ viem, kniha ide na dračku. Zjavne jej lynčovanie zo strany slniečok pomáha. A mňa to teší, ale je tu jeden veľký problém pre celé Slovensko:

Kam až siaha moc oligarchov nad Slovenskom? A kam až siaha liberálny teror?