VEĽKOLEPÁ OSLAVA ZVRCHOVANOSTI V STAREJ BYSTRICI

Šéfredaktorka Extra plus Lenka Mayerová: Nerozumiem tomu, prečo by sa oslavy v Starej Bystrici nemohli konať pod záštitou štátnych predstaviteľov. Starostovi Jánovi Podmanickému tak každoročne nezostáva iné, než hľadať súkromných sponzorov na uctenie si jedného z najvážnejších sviatkov Sloveniek a Slovákov.

Foto smer-ssd
Dátum 16.07.2023

V Starej Bystrici sa 15. júla konal už XIX. ročník Osláv zvrchovanosti Slovenska, na ktorej sa okrem iných zúčastnili aj poslanci NR SR Robert Fico, Richard Takáč, Ladislav Kamenický, Ľuboš Blaha, Marián Kéry, Marián Saloň, Martin Čepček, Ondrej Ďurica, europoslanci Katarína Roth Nevědalová a Milan Uhrík. Každoročne poctí Starú Bystricu svojou účasťou aj prezident SR Ivan Gašparovič. V hľadisku medzi návštevníkmi sme mohli vidieť aj bývalých poslancov NR SR Annu Belousovovú, Evu Zelenayovú, Ľudmilu Muškovú, generála Emila Vestenického, ale aj predsedu ZMOS Jozefa Božíka, politológa a spisovateľa Eduarda Chmelára, Roberta Kaliňáka či Erika Kaliňáka. O kultúrny program sa postarali ľudové súbory, skupina Metalinda či Arzén. Vrcholom podujatia bolo zapálenie vatry zvrchovanosti.

Medzi hosťami nechýbala ani šéfredaktorka Extra plus Lenka Mayerová. „Chcem sa veľmi pekne poďakovať starostovi a poslancovi NR SR Jánovi Podmanickému za pozvanie na Oslavy zvrchovanosti SR. Tento rok zorganizovali v Starej Bystrici podujatie už devätnásty raz a ja si pamätám časy, keď sa plánovala ešte len výstavba Starobystrického orloja a rekonštrukcia námestia. S úžasom som sledovala, s akým odhodlaním, chuťou i radosťou išiel do práce Ján Podmanický a to bol ten pravý dôvod, prečo Oslavy zvrchovanosti SR z roka na rok získavajú na vážnosti a profesionalite. O dôležitosti svedčia aj hostia, ktorí každoročne na túto slávnosť prichádzajú cez poslancov NR SR, bývalých poslancov SNR, prezidenta SR, prezidenta ČR, zahraničných hostí, umelcov, hercov, spevákov, pretože kto nebol v Starej Bystrici na oslave zvrchovanosti, akoby si tento sviatok ani nepripomenul. Zabolelo ma, že som si z úst rečníkov vypočula mimoriadne smutnú informáciu, ohľadom organizácie osláv. Nerozumiem tomu, prečo by sa oslavy v Starej Bystrici nemohli konať pod záštitou štátnych predstaviteľov. Starostovi Jánovi Podmanickému tak každoročne nezostáva iné, než hľadať súkromných sponzorov na uctenie si jedného z najvážnejších sviatkov Sloveniek a Slovákov, veď je to tzv. Deň našej nezávislosti. Nuž niet sa čo čudovať, keďže na Slovensku si štátne „elity“ nevedia uctiť ani zakladateľov štátu, a z tohto dôvodu prevzalo vydavateľstvo Mayer media iniciatívu a každoročne v januári pri príležitosti výročia vzniku SR udeľuje osobnostiam, ktoré stáli pri zrode SR, alebo sa roky podieľajú na rozvoji SR, Cenu Extra plus za Prácu v prospech SR,“ povedala Lenka Mayerová.

Medzi hosťami nechýbali poslanci NR SR Robert Fico, Richard Takáč, Ladislav Kamenický, Ľuboš Blaha, Marián Kéry, Marián Saloň, Martin Čepček, Ondrej Ďurica, europoslanci Katarína Roth Nevědalová a Milan Uhrík. Každoročne poctí Starú Bystricu svojou účasťou aj prezident SR Ivan Gašparovič. V hľadisku medzi návštevníkmi sme mohli vidieť aj bývalých poslancov NR SR Annu Belousovovú, Evu Zelenayovú, Ľudmilu Muškovú, generála Emila Vestenického, ale aj Roberta Kaliňáka, či Erika Kaliňáka. 

Poslanec NR SR a predseda Zahraničného výboru NR SR Marián Kéry.Robert Kaliňák, Ján Mažgút, Tibor Gašpar a Erik Kaliňák.


Robert Fico poslanec NR SR a predseda strany Smer-SSD a prezident SR Ivan Gašparovič.


Robert Fico poslanec NR SR a predseda strany Smer-SSD a prezident SR Ivan Gašparovič pri zapaľovaní vatry zvrchovanosti v Starej Bystrici.
Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.