VEĽKÝ ZÁUJEM O TESTOVANIE MAJÚ RÓMOVIA

V súčasnosti je na odberných miestach pokojná atmosféra. Všade je dostatočný počet zdravotníkov, vojakov, administratívnych pracovníkov a ochranného materiálu. Tvoria sa podstatne menšie rady ako pred týždňom.

Foto TASR
Dátum 07.11.2020

BANSKÁ BYSTRICA 7. novembra (TASR/extraplus.sk) – Druhé kolo plošného testovania je v Banskej Bystrici pokojné. Veľký záujem o testovanie prejavili opäť obyvatelia rómskej osady v mestskej časti Senica, priblížil na brífingu zástupca primátora mesta Jakub Gajdošík. „V súčasnosti je na odberných miestach pokojná atmosféra. Všade je dostatočný počet zdravotníkov, vojakov, administratívnych pracovníkov a ochranného materiálu. Tvoria sa podstatne menšie rady ako pred týždňom. Obyvatelia sa pravdepodobne riadia našimi odporúčaniami a návštevu odberných miest si rozložili na celý víkend,“ informoval Gajdošík s tým, že pokojnejšie boli aj samotné prípravy. „Ukazuje sa, že keď samosprávy a všetci, ktorí sa podieľajú na plošnom testovaní, majú dostatočný čas, tak sa to dá zvládnuť,“ vysvetlil Gajdošík.

V Banskej Bystrici je počas víkendu k dispozícii 68 odberových miest, a to vrátane dvoch mobilných jednotiek. Jedna z nich je určená pre mestskú časť Senica, kde sa počas soboty testujú najmä obyvatelia miestnej rómskej osady. Do 10.30 h bolo podľa samosprávy odobratých 100 vzoriek, žiadna z nich nebola pozitívna. „Minulý víkend sme v rómskej osade v Senici otestovali 392 ľudí, nikto z nich nebol pozitívny,“ ocenil Gajdošík s tým, že v osade evidujú o niečo viac ako 390 obyvateľov.

 

Tento článok je obsahom pre predplatiteľov.

 

Pridajte sa k predplatiteľom

Ste predplatiteľom?

Prihláste sa

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.