VITKOVIČ: VLÁDA A POSLANCI SÚ LEN FIGÚRKY, KTORÉ BEZ SÚHLASU OLIGARCHOV NIČ NEZMENIA

Marián Vitkovič: Slovensko ovláda päť ľudí. Táto vláda nevznikla náhodou. OĽaNO získalo podporu len vďaka virálnemu videu pred Počiatkovou vilou vo Francúzsku. Sme rodina bola vyvolená a vytvorená oligarchiou. SaS je tradičná strana jedného krídla oligarchie najmä okolo agrobiznisu. Pokiaľ ide o trápne zoskupenie Andreja Kisku, tak ten mal doslova bojovú úlohu dostať sa do NR SR a do vlády pre ďalšiu časť oligarchie.

Foto JANA BIROŠOVÁ/EXTRA PLUS
Dátum 28.10.2021

Takmer dva roky vládne na Slovensku zvláštne zoskupenie, ktoré zlyháva nielen na morálnej, ale najmä na odbornej úrovni. Ukazuje sa, že vláda nemá žiadne predpoklady na riadenie štátu. Čo to znamená pre ekonomiku a aké dôsledky budú Slováci znášať?

Táto vláda nevznikla náhodou. OĽaNO získalo podporu len vďaka virálnemu videu pred Počiatkovou vilou vo Francúzsku, sľubom na Námestí SNP, ale aj vďaka prísľubu vyšetrenia mýtneho tendra. Vďaka týmto sľubom im pribudlo 15 percent navyše, ktoré nikdy nemali, a tak mohla vzniknúť táto vláda. Sme rodina bola vyvolená a vytvorená oligarchiou. SaS je tradičná strana jedného krídla oligarchie najmä okolo agrobiznisu. Pokiaľ ide o trápne zoskupenie Andreja Kisku, tak ten mal doslova bojovú úlohu dostať sa do NR SR a do vlády pre ďalšiu časť oligarchie. Toto bola práca piatich ľudí, ktorí riadia tento štát, ktorí počas 30 rokov mali aj fatálny dosah na Roberta Fica a na jeho tri vlády. V roku 2017 si povedali, že okolo strany Smer-SD a v stranách jeho bývalých koaličných partnerov je už priveľa tých, čo veľa berú, príliš veľa pýtajú a snažia sa o organizované politické vypaľovanie smerom k najbohatším ľuďom v tomto štáte. Toto je celý príbeh. Následne vznikla kandidátka OĽaNO z pestrej zmesky ľudí, reprezentujúcich nekonfliktné profesie – športovcov, komediantov, biele vrany či postihnutých, to je typická stratégia, aby ste vytvorili nečitateľnú kandidátku, ktorá nikoho príliš nerozčuľuje. A tak sme dostali do parlamentu a do vlády zoskupenie, ktoré nemá reálne vzdelanie, až na pár výnimiek nerozumie vôbec ničomu, dokonca ešte menej ako tí poslední technokrati zo Smeru typu Petra Kažimíra, ktorí boli, mimochodom, hlupáci, pokiaľ ide o ekonómiu. Navyše táto vláda urobí len to, čo dostane zhora od oligarchie nadiktované. Do toho všetkého sa vo februári 2018 stala vražda Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, ktorá bola dlhodobo plánovaná, o tom ja nepochybujem, a vôbec nesúvisela s nejakým tlakom zo zahraničia.

 

Tento článok je obsahom pre predplatiteľov.

 

Pridajte sa k predplatiteľom

Ste predplatiteľom?

Prihláste sa

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.